Akrep Burcu Genel Özellikleri

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Akrep burcu özellikleri
Akrep burcu özellikleri

Element – Su
Özellik – Sabit
Değerli Taşı – Opal
Ünlüler – Martin Luther, Alfred Nobel, Pablo Picasso, Marie Curie, Indira Gandhi, Katherine Hepburn, Dostoyevski, Troçki, Albert Camus, Voltaire

Su grubundan olan Akrep burcunun görevi kendisine karşı başkalarının duygularını güçlendirmek ve kalıcı hale getirmektir. Akrep burcunun amacı başkasının karar gelmesini, bu kararda kalmasını ve gelişmesini sağlamaktır. İnsanlar arası ilişkilerde, satış işlerinde, pazarlıkda çok iyidirler. Denetleme isteği yüzünden kıskanç ve tutucu olabilir. Akrep burcundan bir çok insan iyidir, hatta çok iyidir ama pisleşince korkunç tipler olabilirler. Akrep burcundan olan bir kişinin içinde büyük bir enerji kaynağı olduğunu hissedersiniz. Onun fikrini değiştirmeniz neredeyse imkansızdır. Sabit gruptan aldığı özelliklere göre çok inaddır. Yine bu özelliğine göre sevdiklerine çok bağlıdır. Akrep burcu yoğun tutkularından dolayı büyüleyici olabilirler. Soluk sarımsı renkte bir akrep, doğal olarak bu burcun sembolü olarak kabul edilir.
Zodiakın sekizinci burcu, güç, nükleer enerji, yeraltı, ölüm ve yeniden doğuşu temsil eden Plüton gezegeninin yönettiği Akrepler. Su grubundan olan Akrepler sabit özellik taşırlar. Astrolojik sekizinci ev, doğum ölüm, yeniden doğuş ve seksle ilgilidir. Akrep’in ikinci gezegeni de cinsel enerji, atılım ve cəldliyin gezegeni Mars. Belki de bu nedenle ölüm, tutku, derinlik, kıskançlık, güç, seks, kudret gibi konular akreplerle yakından ilişkilidir. Akrep’in seks konusundaki efsanesinin temel kaynağı da budur

Akrep burcundakilerde Yoğun enerji

Akrepler Zodyak’ın en yoğun, en engin, en güçlü karakteridir aslında. Genellikle Akrepler son derece kontrollü, sakin görünürler. Oysa bu dıştaki itaatliliğin altında, duygusal enerjileri sessiz bir ahestesi ile akar. Yüzeydeki sakin denizin hemen yanında bir volkan gibi kaynamakdadır. Bu kaynayan volkanı herkes fark edemez. Ancak algıları açık kişiler; bu gömülü akresif yanı, katı məcburediciliyi, manyetik yoğunluğu, sakin görünümün altında gizlenen garip hipnotik kişiliği anlayabilir. Akrepler geleneksel sosyal ortamlarda, zevkli sohbetler eden, kibirli, biraz içe dönük, cana yakın ve nazik insanlar olarak görünürler. Ancak nüfuz edici bakışları, etrafındakilerin içine işler ve insanlar kendilerini Akreplerin önünde çıplak, savunmasız hissederler. Günlük yaşamlarında Akreplerin ayrılmaz bir parçasıdır. Kendi kendilerini ayarlamaya aşırı derecede ihtiyaç duyarlar, çünkü kendilerini diğer insanlardan ayıran özelliklerinin farkındadırlar. Yoğun enerjilerini bırakılırsa olacaklardan ürkmekdedirlər aslında. Bu yaratılışlarının iyiye da, kötüye de kullanılabileceğini bilirler. Ikna yeteneği, dayanma gücü olan Akrepler inanılmaz bir inada ve müthiş bir irade gücüne sahiptirler. Tüm bu irade gücüne rağmen, yoğun bir hassasiyetleri vardır ve duyguları kolayca harekete geçer. Aşırı duyarlıdırlar. Onlar için ya hep ya da hiç ilkesi esastır. Sevdikleri ve sevmedikleri kesin çizgilerle ayrılmıştır. Kolay incinebilir bildiklerini bildikleri için, kötü niyetli olsun olmasın en küçük bir yaralama ve alçaltmağı hemen fark ederler. Bunu fark eder etmez de, vahşi bir öfkeye kapılırlar. Bu vahşet, kendini yıkıcı sözlerle açığa vurur. Onları incitenlere verdikleri karşılık hayat boyu unutulmayacak bir düşmanlık gösterisi, eylemi olacak. Çünkü Akrep nefret ettikleri biri ya da bir şeye karşı sadece eleştirel bir durum alarak kifayetlenmezler. Ancak her zaman durum bu kadar kötü olmaz. Yoğun enerjilerini kurucu bir şekilde ram eder, kendine güvenlerini sinsi hafifletir ve amaçlarını onları sevenlere alicenablıqla yöneltirler.

Akrep Burcu Affetmeyi bilmezler

Arkadaşlarıyla ancak onlar lider pozisyonunda olduklarında ilişki kurabilirler. Karakterlerini anlamayan kişilere karşı müthiş bir körlük geliştirmişlerdir. Kasıtlı ve zalımlıqla tüm kinlerini açığa ederler. Çok telebkardırlar, hataları affetmezler. Belki de bunun sebebi kendi kusurlarının farkında olmamalarıdır. Aslında kendilerine duydukları nefreti, arkadaşlarına karşı mantıksız bir kalmama şeklinde ifade etmektedirler. Buna rağmen Akreplerin çok sıkı dostlukları vardır. Akreplerin olumsuz yanlarından biri de artık gerekli olmadıklarından arkadaşlarından uzaklaşmaları. Ancak iyi huylu bir Akrep bu özelliğinin farkındadır ve bununla mücadele etmeye çalışır. Akrepler mantıksal zekalarını tahayyül ve his ile dengeleyebilirsiniz bildikleri için şanslıdırlar. Doğuştan sahip oldukları, eleştiriyi kabul yeteneği ve analiz kapasitesi sayesinde genellikle ortalamanın çok çok üzerinde bir mükemmelliğe ulaşırlar. Akreplerin Zodiakdakı tüm burçlardan çok dehaya ulaşma kapasiteleri vardır.

Akrep Burcları Karizmatik ve Kindar

Ancak bu karizmatik, Akrep karakteri yanlış yola saparsa pisliğin, sapkınlığın uç noktalarına ilerleyebilir. Akrep doğasının zararlı eğilimleri diğer bürclardakilerden fazladır. Geleneğe karşı asi eğilimler gösterebilirler. Siyasi radikallik, mevcut düzene olan nefret onları acımasız teröristler haline getirebilir. Gözetleyen kinçilikleri, aqqressivlik ve zalimlik, gurur, hastalık kıskançlık gibi aşırı uçlar Akreplerin kötü vasıflarındandır. Bir başka ekstrem uç ise Akreplerin erteleme hastalığıdır. Büyük ve yoğun tutumlarına rağmen, gerek Akrep erkekleri gerekse kadınlarında tembellik eğilimi görülebilir ve kendisinin bu haline göz yıkama olabilir. Harekete geçmek yerine, yakın dostlarının destek ve tanımını talep ederler.

Akrep Burcu Sırra duyulan ilgi

Akrep sayısız yetenekle doğmuştur. Bu nedenle birçok sektörde büyük başarılar elde ederler. İçlerindeki kalabalık dışarı buz gibi bir kendini kontrol ve uzaklık olarak temsil olunduğundan, soğukkanlılık gösterilmesi gerekli mesleklerde, özellikle başarılı olurlar; cerrahi, bilim adamlığı, ordu gibi. Analiz, araştırma, sır çözme ile ilgili her meslek onlara uygundur. Bu nedenle polis, dedektif, ajan, hukukçu, psikiyatrist olabilirler ve bu alanlarda kelimenin her anlamıyla bir üstat olma kapasiteleri vardır. Ayrıca çok inandırıcı vaizler ve çok başarılı diplomatlar da Akrepler arasından çıkar. Sırra, bilinmeyene, okkultizme ilgi duyarlar; bu nedenle farklı deneyimler yaşamak üzere gerçeğin diğer tarafındaki bir çok alana doğru kalka bilirler.

Sıcak akrep

Akrep seksualizmin sembolüdür. Akrepler tutkulu aşıklar ve tüm burçlar içinde bedensel olarak, en enerjik olanlar yine akrepler. Akrepler için sevişmek, sevdikleriyle kutsal bir tören icra etmek anlamını taşır. Ona göre sevişmek, içerideki ve ruhtaki güzelliğin dışarıya yansıtılması. Sevişirken, kendilerinden de uzakta, kendilerini aşan bir şekilde, mistik bir ilhamla sevgilileriyle birleşir ve bu birleşmenin anlamını büyük bir “bir” liyin oluşması olarak görürler. Bu birleşme bedenlerin olduğu kadar ruhların da evliliğini gerçekleştirmek için yapılır. Seks bu nedenle Akrep için çok önemlidir. Hırsın en yüksek noktalarını içlerinde barındırırlar. Ancak bazen bu tutku onları sapıklık ve azgınlık da götürebilir. Fiziksel zevklerin ve erotizmin sadist bir canavarı haline gelebilirler. Duyguları o kadar yoğundur ki; aşkları en yüksek düzeyde ve ideale en uygun olduğu zaman bile; kendilerini trajik, şiddet dolu bir durumun içinde ve qarabəxtli bir aşık olarak görebilirler.

Bir Cevap Yazın