Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu genel Özellikleri

aslan burcu genel özellikleri
aslan burcu genel özellikleri

Tarih – 23 Temmuz – 23 Ağustos
Element – Ateş
Özellik – Sabit
Değerli Taşı – Yakut
Ünlüler – Napoleon Bonaparte, Fidel Castro, Alfred Hitchcock, Robert De Niro, Bill Clinton, Benito Mussolini, Coco Chanel, Mata Hari, Jaqueline Onassis, Henry Ford, Carl Gustav Jung, Guy de Maupassant, Madonna

Ateş grubundan olan Aslan burcu sabit grubun özelliklerini yaratıcı ve sanatçı doğası ile yansıtır. Herhangi bir fikri en görkemli şekilde Aslan burcu ortaya koyar. Ormanlar kralı Arslan’ın kendisine sonsuz güveni sonucunda otoritesi her zaman ve her yerde geçerlidir. Bu burcun sembolü bir erkek aslandır. Erkek aslanlar iyi avcı değiller. Onlar evde çocuklara, bala aslancıklara bakar, dişi aslanlarsa avlanıp “yuvaya” yemek getirirler. Ama aslanın dişisi de erkeği de güç simgesidir.
Aslanlar hırslı, yürekli, dominant, iradeli, olumlu, bağımsız, kendine Güvenilirdirler. Kendileriyle gurur duyarlar. İster status kvoya karşı ister status kvo ile olsunlar, lider doğarlar ve öyle kalırlar. Emir verecekleri, kumanda edecekleri pozisyonlarda gerçekten en iyi özelliklerini sergilerler. Bireysel çekim güçleri, çekicilikleri göz benzeyendir. Yüce gönüllü bir zekaları vardır. Öyle ki; Aslanların emri altında olan kişiler onlara büyük saygı ve sevgi beslerler. O da “tebee” sinden liyakat bekler zaten. Aslanlar çok karmaşık değiller. Ne istediklerini ve tüm enerjilerini, tasarlanmış kullanarak istedikleri sonuca ulaşırlar. Neyin peşinden koşacaklarını bildiklerinden sonuca ulaşmaları da zor olmaz. Ona hayran olanlar bir Aslanla dans ettiklerinin çok farkındadırlar, farkında olmasalar bile kısa zamanda bunu göreceklerdir. Bir Aslanla birlikte olmak, normalden büyük düşünmeyi, büyük davranmayı gerektirir. Ancak Aslanların bu büyük düşünme tutkuları ve yüce idealleri bazen çevrelerini, onlarla birlikte hareket edenleri korkutur. Yine de, ancak Aslanların bacarıqlılıqları ve olayların ya da herhangi bir sorunun tam kalbine ulaşma yetenekleri, onlara bağlı olanların, onlarla birlikte hareket edenlerin güvenini tazeleyecek.

Aslan Burcu Gösterişli ve idealist

Genellikle Aslanlar idealist, iyi niyetli, insancıl ve lütufkârdır. Güçlü bir zekaları vardır ve geniş perspektifli düşünebilirler. Bazı Aslanlar çok güçlü dini duygulara sahip olabilirler. Dini inançları güçlü Aslanlar bu inançlarına sıkıca kapanacak ve geleneksel inançları ve kuralları korumak, onları gereğince yerine getirmek için var güçlerini sarf edecekler. Bu tavırları, liberal fikirlilərə son derece gayri modern, eski moda gelse de Aslanlar inanışlarında ve idealizmlərində son derece semimidirler.

Arslan burcundakiler vükar gurura dönüşürse

Herkesin olduğu gibi Aslanların da kusurları vardır. Aslan burcu Olumsuz yönleri güçlü bir Aslan, insanlığın görebileceği en büyük baş belalarından biri olabilir. Aşırı vükarı, aslında gururu, emir veren tarzı, soğukkanlılığını kaybeden telaşıyla gerçekten can sıkıcı olabilir. Eğer rakiplerine güç gelmek isterlerse, zaman zaman kurnazlık yapmaktan, gizli işler görmekten ve onları kötülemekten sakınmaya bilirler. Ekosentrizm, tarif açlığı, kendini beğenmişlik, gösterişli sözler, züppe bir üstünlük duygusu, küstahlık, buyurqanlık, tepeden bakma Aslanların kötü, olumsuz özellikleri arasında sayılabilir. Tüm bunların yanında, Aslanların başka olumsuz özellikleri vardır. Lükse düşkünlük, güç arzusu, sınırsız cinsel şehvet, duygusal mübtelalık gibi. Bu olumsuz özellikler bazen o denli ileriye gidebilir ki; herkes onlardan adeta ardına bakmadan kaçar. Ancak Aslan’ın onurunun her şeyden önce geldiğini bilmek gerekir. Ona göre Aslan, genellikle çok düşünmeyecek. Gururu bunu engeller. Dikkatli olmaları gereken şey ise idarəolunmayan tələskənlikləridir. Bu, onların inişini hazırlar.

Aslan burmcundakiler Doğuştan kraldır

İyi ki, Aslanlar çok disiplinsiz değiller. Tüm bu qopuşların önleyecek, genellikle dengeli iç müdriklikləri vardır. Onları üzen şeylere karşı zekalarını bilinçli şekilde kullanmayı başarıyor ve kötülüklerin üstesinden gelebiliyorlar. Profesyonel yaşamda daima en üstte olmak isterler. Siyasetçi olsalar, ancak hükümette müdür konumunda görev aldıklarında rahatlarlar. İş hayatında veya şirket başkanı olurlar ya da en azından müdür konumundadırlar. Mükemmel organizasyon yetenekleri vardır. Uzağı görebilirler. Yeni projelerin temelini atarlar. Bir projede yardımcı olarak başlasalar bile çok geçmeden projenin yöneticisi olurlar. Çünkü tahrik, çünkü küçük ve detaylı işler yapmayı sevmezler. Sanat alanında bir Aslan sahnelerin yıldızıdır. Zaten tiyatro ile Aslan çok yakından ilişkilidir. Gösteri dünyası Aslanların en rahatlayacağız alanlardan biridir. Komedide çok dramları seçerler, çünkü dramda daha çok abartı ve görkem vardır. Aslanlardan mükemmel orkestra yöneticileri, büyük müzisyenler çıkar. Ressam olsalar büyük boyutlu ketenle çalışırlar. Aslan kadınları da yardım derneklerinde çalışmaktan zevk alır.

Aslan burcundakiler Güzelliğe aşık, aldatmaya meyilli

Aslanlar ilişkilerinde açık, akıllı, samimi ve Güvenilirdirler. Dışa dönük ve ılımlıdırlar. Kibar ama açık konuşmayı severler. Bir Aslan güvendiği bir insan tarafından ret edilirse ya da onun ihanetine uğrarsa büyük tepki verecek, çok derinden yaralanacaq. O zaman şiddetle kükrəyəcəkdir. Öfkesi de yakıcı olur. Yargılama mekanizmalarının çok iyi çalıştığı söylenemez. Sevdiklerinden ve ona bağlı olanlardan aşırı bağlılık ve hayranlık beklerler, bu da bazen hayal kırıklıklarına yol açabilir. Çok güçlü bir seks dürtüleri vardır. Karşı cinse doğru çekilirler ve yoğun cinsel arzuları tatmin etmek isterler. Sırf zevk ve güzellik uğruna, bir çekici partner diğerine koşarak sayısız aşk ilişkisine girerler. Ne yazık ki aldatmaya yatkındırlar. Evliliklerinin de bu nedenle bittiği görülür. Aşkları sürdüğü sürece sevdiklerine karşı samimi, cömerttirler ve evlerine bağlıdırlar; ancak kendilerine ihmal edildiğini fark etseler durum değişir. Almayı ama vermeyi öğrenmeleri gerekiyor.

Bir Cevap Yazın