Seo Hizmeti nedir

Seo Hizmeti 

Raise hand

SEO tarafından size sunulan SEO hizmeti; adıyla arama motoru optimizasyonu ve kendi dilimize arama motoru optimizasyonu hizmeti olarak tercüme edebileceğimiz hizmet ihtiyaç duyduğunuz web sitesi, anahtar kelimeler, kampanya, hedef müşteri kitlesi olarak ihtiyaçlarınıza özel olarak web sitenizin iç ve dış optimizasyon, içerik ve malzeme optimizasyonu, hedef pazar ve rekabet analizi ve diğer işlemler ile ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenen arama motoru sonuçlarında sitenizin ilk planda çıkarak size kazanç, gelir, marka bilinirliği gibi artı ları getirmesi hizmetidir.
Başka bir deyiş ile bu konuyu örnek ile anlatmak gerekirse, sizin hedef kitlenizin ihtiyacı örnek olarak pantolon veya etek ise, ve müşteriler internet üzerinde etek veya pantolon, diye arama yaptıklarında; sizin elektronik mağaza veya ürünlerinizin tanıtımının yapıldığı web sitesinin sadece ana sayfasının değil, tüm içeriğinin bulunabilir, üst sıralamalarda çıkar hale getirilmesi için yapılan bir takım işlere biz SEO hizmeti diyebiliriz.
Günümüzde gün getikce gelişen pazarında SEO hizmeti ise tamamen bir ihtiyaç haline gelmiş, gelişmiş ülkelerde bu sektör ve konu  üzerine uzmanlar ve şirketler hızlı bir şekilde kurulmaktadır.
SEO  ise bu noktada siz müşteri ihtiyaçlarını, pazar ve hedef söz gibi ihtiyaçlarınızı analiz ederek, size uygun çözüm planı ile SEOhizmetini uzman grubu ve SEO konusunda tecrübeli ekibi ile sunuyor.
SEO uzmanlarının sunduğu SEO iş başlıkları ise şöyledir:
Site içi və site dışı seo optimize edilmesi SEO hizmeti Site içi ve dışı seo optimizasyonu
Site içi SEO optimizasyon hizmetinde web sitenizin kod yapısı, içerik, boyut ve diğer seo kriterlerine uygun olarak bir şekilde optimizasyon yapılarak sitenizde hem performans, hem de arama sistemi üzerinde çalışan örümcek adı verilen sistemlerin internet sitesine daha uygun bir şekilde girerek sitenizde yer alan tüm verileri daha uygun şekilde kayıt edebilmesini sağlıyoruz.
Site dışı optimizasyon hizmetinde ise, Google arama motoru başta olmak üzere arama motorlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmada hedef anahtar kelime veya anahtar kelimelerde organik yani doğal bir şekilde web sitenizin kurallara uygun olarak, hiçbir tehlikeye atılmadan üst sıralarda çıkmasına yönelik çalışmalar grubudur.

seo-nedir-nasc4b1l-yapc4b1lc4b1r-net-ansiklopedi
Anahtar kelime, Rekabet
içerisinde olacağımız rakiplerimizin yapabileceği saldırıları önceden planlayarak veya pazarın SEO hizmetinde pazar analizi çok büyük bir önem taşıyor. Çünkü hedef pazarın iyi tanımak rekabet ihtiyaçlarına yönelik gelecek çalışmaları ve pazar hedef kitlesinin iyi anlaşılarak piyasaya uygun bir SEO hizmetisunulması için çok büyük önem taşımaktadır.
Anahtar kelimeler ise rekabetin en büyük belirleyici kilit noktalarından biri olup, hedef kitlenin internette yapacağı araştırmalar sonucunda sizin sitenize yetecek olduğu en önemli hususlardan biridir. Bu noktada sadece bir söz fayda sağlamıyacağı gibi, herkes tarafından arandığı kabul edilen bir anahtar kelimenin de rekabet oranının çok büyük olacağı ve büyük bir pazar olduğu da iyi bilinmelidir. Örneğin; facebook gibi bir anahtar kelimede çıkmak çok büyük bir çaba, masraf çıkacağı gibi, yeni bir kelime veya, bölgesel SEO hizmeti ile aramalar ile rekabet azalabilir facebook türkiye  gibi bir anahtar kelimeden de hit ve diğer avantajlar sağlanabilir.
Rekabet ise bu noktada tıpkı bir futbol takımının sahada yapacağı eylem planı örneği rakibine karşı alacağı saldırı, savunma gibi taktiklerin iyi belirlenerek, hedef pazardaki rakiplerin bu ve benzeri çalışmalar yapıp yapmadığının iyi analiz edilerek, gelecekte veya şimdilik olan tüm çalışmaların ilk Sezilere çevrilerek altyapı ihtiyaçlarının sağlanmasıdır.

 

 

One comment

Bir Cevap Yazın