Terazi Burcu Genel Özellikleri

Terazi Burcu Genel Özellikleri

Terazi Burcu özellikleri
Terazi Burcu özellikleri

Tarih – 24 Eylül – 23 Ekim
Element – Hava
Özellik – Lider
Değerli Taşı – Safir
Ünlüler – Margaret Thatcher, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, Cervantes, Konficyus, Lizst, Oscar Wilde, Giuseppe Verdi

Terazi burcu mükemmel bir sosiallok olan temsilci gibidir. Yani insanları birbirleri ile tanış ederek neşeli sosyal ortamlar yaratır. İnsanlara hep bir arada olmayı seven Terazi burcu tek başına kalınca ne yapacağını bilmez. Terazi burcu grup çalışmalarında ve ortak yapilan islerde mucizeler yaratır. Öncü grubun verdiği özelliklerle son derece aktif ve otoriter olan Terazi, kendisi gibi başarılı insanlarla dostluklar kurup herkesi etrafına toplar. Öncü grubun hükmedici özelliği Terazi burcunun sevimli karakteri ile özgü bir şekilde birleşince insanları parmaklarında oynatır. Teraziler
Zodyak’ın yedinci burcu, güzellik, sevgi, aşk ve uyum gezegeni Venüs tarafından yönetilen Teraziler. Hava grubuna aittirler ve öncü nitelik taşırlar. Terazinin sembolünü incelemek bu burç hakkında çok şey söyleyecektir. Yedinci ev aynı zamanda partnyorluğun, ortaklık ilişkilerinin evidir. Bu nedenle Venüs’ün aşk çocukları Teraziler, diğer burçlardan daha fazla evliliğe önem verirler, mutlaka bir sevgiliye sahip olmak arzusu duyarlar. Terazi zodiak cansız bir karakter tarafından tarif edilen tek burçtur. Tüm diğer burçlar da hayvan ya da insan şekilleriyle sembolize edilmişlerdir. Bir çok modern astrolog bu durumu Terazinin en çok istenen Zodyak tipi olmasıyla anlatır. Bunun nedeni, hiç kuşkusuz, Terazi burcunun denk geldiği mevsimle yakından ilişkilidir. Çünkü Terazi yılın başı, baharın tüm önemli çalışmalarının sonucunun biçildiyi sezonun en yüksek noktasını temsil eder. Havada bir rahatlama, bir olgunluk vardır, insanlık yay güneşinin son ışıklarından zevk almaktadır, yaptığı ürün biçinindən topladığı ürünlerin keyfine varmaktadır. Belki de bu nedenle Teraziler, on iki Zodyak karakteri içinde en medeni, en güzel görünüşlü insanlardır.

Terazi Burcu güzellik

Teraziler  zevkleri ile tanınmışlardır. Terazi burclular genellikle nazik, yumuşak, güzellik ve uyum düşkünü olarak bilinirler. Güzellik ve uyum düşkünlükleri hem müzikte, hem de sosyal hayatlarında kendini gösterir. Terazi burcu erkegi ve kadininin eleştirel bir zekaları vardır ve sorunlara, onları parçalara ayırıp bakmayı başarırlar. Bu özellikleri nedeniyle tarafsız yargılama kapasitesine sahiptirler. Ancak, bu onların düşüncelerine meydan okuyan, fikirlerine karşı çıkan herkesi duzecekleri anlamına gelmez. Herhangi bir konuda sonuca ulaşmaları, çözüme ulaşmaları uzun sürse de, bir kez bir sonuca vardilar mi onlar için gerçek son derece nettir. Ancak kusurları arasında eleştiriye tahammülsüzlük de göze çarpıyor. Biraz onaylanma açlığı çektikleri de doğrudur. Teraziler genel olarak dengeli, diplomatik ve çift tabiatlidir.

Terazi Burcu İnsanı Mükemmel aşık

Teraziler insan ihtiyaçlarına duyarlıdırlar. Doğuştan insanların duygusal ihtiyaçlarını anlama yetenekleri vardır. Ayrıca arkadaşlarına iyimserlik aşılama yetenekleri de. O nedenle Teraziler iyi sevgililer, arkadaşlar olurlar. Sanki arkadaşları sırf onlarla birlikte oldukları için, onları mutlu etmeye adamışlardır. Arkadaşlarına düşkün olmakla birlikte bir hayli de sosyal olan. Zalimlik, kötülükten, kaba lıkdan ve insanlar arasındaki nefreti tetikleyen ikilik lerden hoşlanmazlar. Bu nedenle çevrelerindeki herkesi uzlaştırmaya çalışırlar. Terazinin zihinsel bir entelektüel , sanatçı zihni. Bu nedenle genellikle çok boyutlu, dengeli göründükleri halde; sanatta düşkündürler. Kabul ve gözlem yetenekleri bir hayli gelişmiştir. Eleştirel yetenekleri nedeniyle, hem kendi hem de diğer insanların işlerini, değerlendirerek, bütünlük teşkil eden işler ortaya çıkarırlar. Kişisel ilişkilerinde, insanların görüş açılarını anlamaya çalışır, uzlaşma yoluyla tüm farklılıkları ortadan kaldırmaya çaba gösterirler.

Terazi Burcu Dedikoduyu sever

Teraziler karşı cinslerini severler. Bazen rastgele ilişki kurabilirler, ama genellikle aşık oldukları tek bir sevgiliye bağlanırlar. Sevdiklerini duygusallıkla örülmüş bir romantizm içine çekerler. Evlilikleri genellikle bir başarı abidesi olarak ayakta kalır çünkü doğru beyinlerin birlikteliğini gerçekleştirmişlerdir. Terazinin sevgilisine gösterdiği, sınırsız nezaket; aralarındaki her türlü incimeyi yatıştıracak. Öyle ki, sevgilisi ikisinin herhangi bir tartışma yapıp yapmadığından bile emin olamaz çoğu zaman. Teraziler tüm Zodyak burçları içinde empati kurmaya en uygun, en anlayışlı, en ılımlı insanlardır. Her burcun olduğu gibi

Terazilerin de olumsuz özellikleri; Teraziler hafiflik yapabilir, çapkın davranabilir, hatta sığ olabilirler. Değişken, kararsız olabilirler. Rutine dayanamaz. Bazen çok geleneksel ve çekingen, tembeldirler. Şartlar baş ağrıtdığı zaman kızgınlık gösterirler. O tatlı Terazi birden öfke patlamasıyla etrafındakileri şok edebilir. Zevke düşkünlükleri onları israfa yöneltebilir. Terazi erkekleri dünyayı umursamayan bir kumarbaz haline gele bilirken, Terazi kadınları müsrif, kıskanç, paraya önem vermeyen, yeteneklerini ve zenginliğini boşa harcayan insanlar olabilirler. Hem Terazi kadını hem de Terazi erkeğinin söz taşımakta, dedikodu yapmakta eline kimse su dökemez. Bu tip özellik çevrelerindeki her türlü sosyal skandalı araştırmaya iten doymak bilmez bir meraktan kaynaklanır.

Tembel Terazi Burcu

Çalışmalarında Terazinin adı “Tembel Terazi” dir, bu aslında tam doğru sayılmaz. Onlara “Tembel Terazi” denilmesi bir anlamda da, Tembelin t harfi ile Terazinin t harfinin yan yana gelmesinin yarattığı ses uyumuna kaynaklanır. Kaba ve pis işleri sevmedikleri doğrudur, ancak şaşırtıcı derecede enerjik de olabilirler. Çoğu hayli mütevazı olsa da, bazıları aşırı hırslıdır. Aşırı uçları sevmemelerine karşı iyi bir diplomat olurlar ancak iyi bir siyasetçi değiller. Çünkü mülayimdirler ve bir meselenin her yönünü görebilme yetenekleri vardır. Bu da siyasetçiler için iyi olsa bile iktidarda kalmasını sağlayan bir özellik sayılmaz. Yüksek adalet duyguları nedeniyle başarılı avukatlar ve hakimler olabilirler. Antika tüccarı, sivil toplum çalışanı ve bankacı olmaya da yatkındırlar. Çünkü mesele başkalarının parası olduğunda son derece Güvenilirdirler. Bazı Terazilerin moda tasarımına karşı garip bir ilgisi vardır. Aktör, müzisyen, eleştirmen, iç mimar ve eğlence alanında da başarılı olabilirler. Bazıları büyük bir iyi niyet ve disiplinle yardım işlerinde çalışır.

Bir Cevap Yazın