Yeni şifreleme teknolojisi DOJ

wordpress-optimization-seo-netansiklopediYeni şifreleme teknolojisi DOJ 
Özel verileri güvence tüketicilerin taleplerini karşılamak için Apple ve Google tarafından kullanılan o son teknoloji Adalet Bakanlığı ile bir sinir vuruyor .

Apple yöneticileri ile bir toplantı geçen ay içinde ,Adalet Bakanlığı’nın2 numaralı resmi kolluk kilitlerşirketin yeni şifreleme teknolojisi trajediye yol açacağını söyledi ,Wall Street Journal bildirdi . Bir çocuk ölecekti vepolis şüphelinin telefonunu aramak mümkün olmaz ,resmi iddiaya dedi .

Apple yöneticileri ” iltihabi “yorumlar denilen ve onlar Apple veDOJ arasında bir soğukluk lider , telekomünikasyon şirketleri gibi , başka kaynaklardanbilgi alabilirhükümeti söyledi .

Kolluk görevlileriyeni teknoloji zor onları metin mesajları , resimler ve kayıtlar için telefonları aramak için yapmak söylediler . Apple yatelefonda bilgi deşifre anahtarı olmazdı ,Journal raporları .

Apple’ın iMessage servisi de , ” uçtan uca” verileri şifreler ancak bazı uzmanlar Apple’ın programı kararlı gözetleme karşı savunmasız bırakabilir teknik özelliklere sahiptir söylüyorlar .

Küresel Facebook tarafından sahip olunan popüler messenger uygulaması WhatsApp , aynı zamanda istenmeyen gözetleme gelen kullanıcıların konuşma korumak için güçlü bir şifreleme kullanıyor .

WhatsApp kurucularından Jan Koum annesinin ve diğer yetişkinlerin rutin yetkililerin telefon görüşmeleri dinledim varsayılır1980’lerde sırasındaSovyetler Birliği’nde büyüdüm çünkü kullanıcı gizliliği derinden bağlı olduğunu söyledi .

TextSecure mahkeme celbi bile kimseye amagönderici ve alıcı tarafından okunacak WhatsApp mesajları yapamaz hale getirmek için tasarlanmıştır . Şifreleme özelliği Açık Whisper Systems açıklamaya göre , WhatsApp kullanıcıları açmak zorunda değilsiniz ve onun varlığını fark olmamalı , yani varsayılan olarak sunulmaktadır .

Wall Street Journal’ın küresel teknoloji konferansında , Apple CEO’su Tim Cook, kişisel verilerle ilgili tüketici gizlilikönemini vurguladı .

Cook yetkilileri kişisel bir şey istiyorsanız , onlarşirket , bunu elde etmek içinkullanıcıya gitmek gerekir dedi .

Cook tüketici büyük bir felaket durumunda onların gizliliğini korumak için çabaları takdir edeceğine inanıyor.

“Bu herkes uyanır ve diyor ki, ‘ Aman Tanrım , ‘ ve bir değişiklik yaratmak olduğunda , ” diye toplantısında söyledi. “Bu olay nedir , bilmiyorum , ama ne olacak ki oldukça eminim . “

Bir Cevap Yazın