Deneyimi olmayanlar İnternette nasıl para kazanabilirler

Deneyimi olmayanlar İnternette nasıl para kazanabilirler

Bazıları bu soruya “Çok basit” diye cevap verirler. Bence bu “basit” bir takım zorluklarla gözlenir. Ancak düzgün yol seçerseniz, sonunda bu iş sizin için de çok basit olacak. Herhalde buna ummak ve inanmak önemlidir.Aksi halde kendinize başka meslek ve iş aramalı olacaksınız. İnternet boşuna kimse kimseye para vermiyor. Lütfen karşılığında ise ödemeler yapılır. Bilindiği gibi talep varsa teklif de mevcut olmalıdır. İşte bu talep isanlara kâr sağlar. Sohbet sitelerin, forumların ve blogların kontentlerle tehciz olunmasından gidiyor.

 

Evvela bu hiçbir deneyimi ve özel web bilgisi olmayanların internetten para kazanmak imkanıdır. İlkin kazanç az da olsa bu gerçek araçlardan biri sayılabilir. Bu sizin ilk gerçek kazanç yeriniz olacaktır. Bizde bu iş az gelişmesine rağmen hazırlıklı olmak gerekir. Bu site sahiplerine sitelerini benzersiz makalelerle  doldurma imkanı sağlar, hem de sitelerine gelenlerin sayısını artırmak için bir fırsattır. Nasıl mı ?
Diyelim ki, siz site sahibisiniz. Sitenizi geliştirmek istiyorsunuz, sitenizde benzersiz gerekli makaleler gerekir. Bu makaleleri yazmaya ise ne vaktiniz ve ne de Hobileriniz ne de imkanınız var. Demekki talep var
Diyelim ki, bir kişi de siteler için içerik yazarak internetten para kazanmak istiyor. Demek teklif de var.
Bes talep-teklif şartları varsa bunu nasıl gerçekleştirmek gerekir. Bu nun için de bir kişinin içerik alım- satımı siteleri var. Bu sitede Makale alım satım işlemı yapabilrsiniz.
Talep eden taraf isteğine uygun içerik elde ediyor, öneren taraf yazdığı içeriğe göre sattığı taraftan para alıyor. Üçüncü taraf ise bu işlemlerden gelir götürür.
Sitesini tanıtmak isteyen taraf, isteğini alırken  kendi sitesinin adresini de kayıt etmiş olur. Bu adresi ise içerik alım satımı ve ve linklerin alış-satışı ile uğraşan siteye gelen her bit herkes görebilir. Bu görenlerin belli faizi ilan veren kesin sitesine teşrif buyura olabilir.
Diğer taraftan talep konuşan taraf, sitesinde sürekli çalışmada sunabilir. Bu zaman diğer tarafın işi sitesini makalelerle doldurmak, forumlarda istirak saglamak, sorulan sorulara cevap vermek de olabilir. Bu çalışmalar metin metin borsalarına aittir. Bu metin borsalarında, istediğiniz konuda makale yazıp satışa çıkarabilirsiniz. Ama talep olunan makale yazsanız daha iyi olur.
Daha da avantajlı fakat herkese teklif edilmeyen ve yüksek fiyatla alınan işler tercüme çalışmalarıdır. Eğer yabancı dillerden herhangi birinde (İngilizce, Fransızca vb.) Serbest yazıp okuyabiliyorsanız, okudukalarınızı kendi sözlerinizle okunaklı ve hatasız olarak kağıt üzerine aktarmak yeteneğine sahipseniz, bu alanda iyi kazanç elde edebilirsiniz.
Frilans borsalarında da gelir elde etmek mümkündür. Bu borsalarda çok sayıda ve çeşitli yönümde elektronik iş sunuluyor. Fakat tecrübeli kişilere (frilanslara) iş teklif edilir. Buna uygun da ödemeler yapılır. Burada bi az arama yaparsanız yeni işe başlayanlar için de iş bulunabilir.
Esas o dur ki, ruhtan düşmeyin, el kolunuzu bağlayıp oturmayın, hatalarınızdan dan korkmayın.Bıraktığınız hataların analizi ve tekrarlanması için attığınız her adım sizi başarıya yaklaştıracak.
Unutmayın ki, hep zorluklardan sonra bir kolaylık vardır. Herhangi bir işe başlamadan önce ise iyice tartmak gerekir. Size işinizde başarılar diliyorum.

Bir Cevap Yazın