İnternetten para kazanmanın yöntemlerinden bazıları

İnternetten para kazanmanın yöntemlerinden bazıları

Şimdi ise bazı yöntemler hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Bu yöntemler birçoklarını tanıdık sizlere garip gelebilir. Ama pek çok insan bu veya diğer yöntemlerle internetten kazanç elde etmeyi artık başarıyorlar. Yazılanların sayısını uzatabilirsiniz. Muhtemelen, sonraki sayfalarda ilaveler olacaktır. Siz ise yazılanları okuyup analiz edin. Konu hakkında eklemek istedikleriniz varsa bildirebilirsiniz.
1. Satış Ortaklıgı pazarlama.
Bu pazarlamanın içeriği diğerlerine ait ürünlerin, hizmetlerin, mal ve ekipman satılması için pratik çalışmalar öngörülüyor. Bu zaman ortak, cazibe yaptığı her bir gerçek alıcıya göre müeyen olunmuş gelir elde ediyor.
Bu kazanç türü sitesi olanlar için elverişlidir. Bütün bunlar karşılıklı anlaşmayla yapılır. Örneğin sizin siteniz var. Birilerinin de mağazası var. Birilerinin hem mağazası var hem de internet satış mağazası var. Bakalım hangi durumlar mevcuttur.
  1. Siz kendi sitenizde hemen mağazanın satışta olan mallarını reklam yapıyorsunuz. Bu işinize göre her ay sizin hesabınıza belirlenen tutar aktarılıyor. Bu hem somut mağaza için hem de internet mağazası için de gerçek anlaşma yoludur.
  2. Siz kendi sitenizde internet mağazasının reklamını yapıyorsunuz ve hemen mağazanın sitesine geçiş için gerekli linkeri yerleştiriyorsunuz.
  3. Siz kendi sitenizde internet mağazasının ve mağazanın sattıkları ürünlerin reklamını yapıyorsunuz, Gerçek alış veriş yapacak kitleyi yakalayıp kendi sitenizden uygun linklerle ürünün sitesine  yönlendirme yaparak gerekli kazanca ulaşıyorsunuz.
  4. Benim bilmediğim diğer durumlar. Bu diğer durumlar hakkında bilgisini bize bırakanlara önceden teşekkür ederim
2. Kendi alt guruplarını oluşturmak ( üyelik)
Bu durum yüksek ziyaretçisi olan siteler için uygundur. Önceki yönteme benzer yöntemdir ve hemen yöntemin bir parçası olarak kabul edilebilir. Ama bu yöntemin de kendine has özellikleride  mevcuttur.
Bu kazanç yöntemin temel amacı bilgi ürünlerinin yayılması ve bilgi portalına geçiş elde etmektir Az talep gören  fiziksel malların satılmasında da kullanılan yöntemdir.
Yani  kendi sitenize yerleştirdiğiniz ürünlere okuyucu kitlesini çekmek gerekir.
Siteye gelen ziyaretçiler tanıttıgınız ürünü satın almak isterlerse link yerleştirerek doğrudan satıcının sitesine değil, üyelik formu olan sayfanıza davet ediyorsunuz. Bu zaman okuyucu ücretsiz kurslara, bilgilere, kitaplara, video derslere ve sairələrə üye yazılır. Bu üyeler sizin üyelik listenize dahil edilir.Nə kadar çok üye olursa, geliriniz bir o kadar da artacaktır.
3 .PPC
Pay-per-click – makalenin meğzine uygun reklamlara tıklama yapılması ve ortaklık marketinqinin bir türü olarak kabul edilebilir. Buna kontekst reklama da diyorlar. Bağlam reklama sayesinde siz kendi sitenize hem okuyucu kitlesini çekmek edeceksiniz, hem ortak mallarını sata bileceksiniz (bundan gelir alacaksınız), üyeler içinde temsil artıracaqsınız. Bunun için siz sitenize gelen okuyucu kitlesini satış sitesine (internet mağazaya) veya üyelik sitesine yöneltmelisiniz
4. Blog
Eğer blog sahibi blogdan düzgün ve verimli kullanırsa, blog da kazanç kaynağı olabilir.
Blogu siteden ayıran xsusiyyətlərindən biri de, blog sahibinin tanınmış olmasıdır.
Tanınmış blog sahibi kendi blogunu ortağı marketinginə öyle düzenleyebilir ki, bir çok sitelerden daha fazla gelir elde edebilir. Bloggerin tanınmmış olması garanti demektir.
Özüne saygı eden blogger, asla seviyesinin düşmesine neden olabilecek işler görmez. Düzdür, bazen aksini de gözlemlemek olur. Ancak her durumda blog da kazanç kaynağı olarak yapılabilir bilər.Sizin blogunuz varsa ve okuyucu kitlesi yeterli qederdirse, kontekst reklamlardan, linklerden, üyelerden kullanılarak gelir elde edebilirsiniz.
5. Blog ve Ortağı mağazası
Eğer iyi tanıdığınız bir firma mağazanın sattığı ürün hakkında blogunuz varsa, niçin ondan kazanç elde etmek için kullanılan etmeyesiniz. Bu zaman sizin blogunuzda hemen eşya, mal vb.web ayrıntılı bilgi olmalıdır ki, sayfanıza teşrif buyuranlara aldıkları informsiyadan razı kalsınlar, size inansınlar ve danışmanlık gördüyünüzləri şeyleri almaya teşebbüs göstersinler. Firma mağaza da gönderdiğiniz müşterilere göre size minnettar olacaktır.
Öyle etmelisiniz ki, reklam yaptığınız mağaza vb-ler, sizin reytinqinizi düşük salmasınlar. Yani alıcıları memnun etsinler. Kaliteli hizmet sırayla yeni okuyucu kitlesinin sizin blogunuza dahil edilmesine neden olacaktır. Sonuç itibari ile sizin statusunuzun artmasına, size yeni tekliflerin verilmesine ve elbette, qazancınızın da artmasına neden olacak.
6. eBay auksionu.
Muhtemelen siz duydunuz ki, yaşadığınız ülkeye bakılmaksızın eBay dan kazanç elde edilebilir.Kendisi de bu kazanç bazı durumlarda karlı olabilir. Eğer satıcılık yeteneğiniz varsa eBay dan talepte olan şeyleri alıp satabilirsiniz. Saylarinizda gerekli malların siparişini okuyucu sfarişçilərinizdən algılıyorsunuz ve siz eBay dan hemen malı sipariş edip getizdirib, müşterinize (satış ilavesi) koymakla satıyorsunuz.
Tüm bu işleri evinizden çıkmadan yerine getireceksiniz. Ona göre de sizn tanınmış ve güvenli bir kişi olmanız gerekmektedir. Eğer kişisel küçük de olsa mağazanız varsa, ve sizin müşterileriniz sizi iyi insan gibi tanıyırlarsa, o zaman kendi mağazanız da bu malları getizdirib satabilirsiniz.
7. İletişim (ссылка – link) alış veriş i.
Bu kazanç yolunda amaç, sizin çok siteniz olmalıdır. Bu sitelerde ise çoklu gerçek geçiş bağlantıları olmalıdır. Bu sitelerinize olan gerçek bağlantıları bağlantı borsalarında satabilirsiniz.Eğer saytlarınızın derecelendirmesi büyükse, kendi sitelerinize yerleştirmek Web fiyatı da siz balanslaşdıra görebilirsiniz.
8. Site alqısı ve satqıs ı.
Evet, böyle şeylerden de gelir elde edenler var. Örneğin siz kendi sitenizde arzusunda olanlar için site, blog düzeltmek teklifi ile çıkış yapıyorsunuz. Site yaptırmak isteyenler sizin sitenizde bu nun mümkün olmasını okuyup sizinle e-mail aracılığı ile haberleşirler. Siz de kendi növbenizde deqiqleşdirmeler götürüp, onların bu arzusunu gerçekleştiriyor ve kazanç elde ediyorsunuz.
Ama bilmelisiniz ki, bu işle uğraşmak için xsusi deneyiminiz ve deneyimli olmanız gerekmektedir.Çünkü, sfrişçi razı kalırsa, sizi başka birine de uygun görür. Aksi takdirde gəlirsiz kalmak ve nüfuz düşmek tehlikesiyle yüzleşebilir.
İkinci bir taraftan belirli web yeteneğiniz varsa, sitelerini satmak isteyenler de az değildir.Onlardan hemen siteleri alırsınız, belirli değişiklikler yapıp yeni görkəmdə satışa çıkarıyor.

Bir Cevap Yazın