Blogunuzla Nasıl para kazanabilirsiniz?

Blogunuzla Nasıl para kazanabilirsiniz?

Bu makale ister yeni başlayanlar, gerekse online iş alanı belli tecrübesi olanlar için faydalı olabilir. Okuyun ve bugün Blogunuzu online gelir kaynağına çevirin:

Global internet mekanında blog oluşturmak artık toplu bir eğilim var. Bugün Türkiyede birçok kişi kendi düşüncelerini , hobi, bilgi ve tecrübelerini paylaşmak amacıyla Bloklar oluştururlar.

Blog Oluşturmaya Deyermi?

Elbette değer! Çünkü blog oluşturarak siz sadece küresel internet mekanına çıkış değil, aklınıza bile gelmeyen yollarla online para kazanmak imkanı elde ediyorsunuz.

Technorati.com edindiği bilgiye göre:

  • 2008 yılının Ağustos ayında sadece ABD’de blogların 77.7 milyon ziyaretçisi olmuştur.
  • 2002 yılından bu yana 133 million blog kaydedildi.
  • Her 24 saat içinde internette 900.000 blog postu kaydedilir.
  • Sadece Amerikalıların% 51 -inin blogdan gelen aile geliri 75 000 dolardan fazladır.
  • Siz daha blog oluşturmadıysanız hemen oluşturun, onu .Bunun için hiçbir ücret ödemeden ücretsiz blogger.com veya wordpress.com hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Blogdan Maksimum Geliri nasıl ulaşılabilir?

1. blogunuzda Google Adsense reklamlarını ekleyin.

Bu yöntemle internetten her yıl yüzbinlerce dolar kazananlar var. Elbette ki, burada esas İngilizce konuşan içeriğe sahip siteler öngörülüyor. Google Adsense ile en büyük gelir imkanları tam İngilizce konuşan internet mekanındadır.

Eğer İngilizce dilini bilmiyorsanız, ne yapmalı?

O zaman blogunuzda veya Rusça, ya da ana dilimizde zengin içerik yerleştirerek her ay belli miktarda para kazanabilirsiniz. Aylık gelir genellikle sabit olmayıp PPC (Pay Per Click) göstericisinden bağlıdır. Dolayısıyla, PPC – her site ziyaretçileri Google Adsense linkini tıkladıkca reklam sahibinin her tıklamasına göre size ödediği miktardır. Bu miktar gelen ziyapetciye bağlı olarak değişken olabilir.

Elbette, bu miktar Türkiyede  reklamlarda çok düşüktür.

Ancak yakın birkaç yıl içinde artık anadilli internet mekanında Google aracılığıyla reklam veren girişimcilerin sayısı arttıkça PPC göstergesi de muhtemelen yükselecek.

2. bloqunuzda Partnyor Yazılımlarını Reklam Edin.

Ortak programları (newspaper) deyince herhangi girişimci, şirket veya kurumsal kişinin ürün veya hizmetlerini sattık size verilen satış faizlerine dayalı uygulama öngörülüyor. Bu faizler ise% 5 -75%, hatta bazen daha fazla olabilir. Bu göstergeler özellikle ingilizce dir internet mekanında daha yüksektir, çünkü orada çok sayıda ortak programları arasında büyük rekabet mevcuttur.

Ortaklar Programları Seçerken Hangi Alan Dikkat Etmeli?

Tavsiye 1. Partnyor programlarını blogunuzun konusuna uygun seçin.

Örneğin, eğer siteniz sağlıklı yaşam hakkında konuları kapsıyorsa, o zaman orada bilgisayar satışı için ortak programlarını yerleştirmek uyğun olmaz(gerçi, anadilli internet mekanında en çok bu tip reklamlara rastlanır).

Tavsiye 2. Programın önerdiği faizlerden çok, onun ne derecede güvenli olduğuna dikkat edin.

İster İngiliz, ister Rus, ister anadilli internet mekanında olsun, istenilen partner programı seçerken önce onun güvenilirlik ve nüfuzunu dikkate alın. Çünkü yüzlerce, binlerce site sahibi yüksek faizlere mallarını sattığı partner programlarından gelirlerini hala başarısız. Bu ise büyük enerji, zaman ve para kaybı demektir.

Bir Cevap Yazın