Sevginin 10 sırrı nedir

Sevginin 10 sırrı nedir ?

sevginin 10 sırrı
sevginin 10 sırrı

Sevginin Birinci sırrı: Sevmek düşünmektir. Sevgi düşünceden
başlar.
Biz kendimizi düşüncelerimizde yansıtıyoruz. Ve sevgi hakkındaki düşüncelerimiz bizim sevgimizi ve sevgi ilişkilerimizde yaratıcısıdır.

Sevginin İkinci sirrı:Sevmek saygı etmektir. Bir insanı sevmek için öncelikle ona saygı etmeyi başarmak gerekir. Bundan önce ise kendisine saygı etmeyi bilmelisin.

Sevginin Üçüncü sırrı: Sevmek kendisinden hediye vermektir. Eğer hayal ettiğiniz (arzusunda olduğunuz) sevgini kazanmak istiyorsanız öncelikle kendi sevginizi vermeyi başarmalısınız.
Sevginizi ne kadar çok verirseniz, o kadar çok sevgi alacaksınız. Sevmek – hiçbir karşılık beklemeden kendinden sevdiğine pay verebilmektir. Sevginin gizli sırrı ondadır ki, ondan asla ne alabileceksiniz diye düşünmeyin, her zaman sevdiğinize ne verebilir düşünün.

Sevginin Dördüncü sırrı: Sevmek dostluktur. Temiz sevgiye sahip olmak için öncelikle gerçek dostluğa sahip olmak gerekir. Sevmek birbirine bakmak değil, sevmek hayata bir yerde aynı gözle bakmaktır.

Sevginin Beşinci sırrı: Sevmek dokunmaktır. Dokunma – sevginin en büyük göstergelerinden biridir – manileri gideren ve ilişkileri pekiştirecek. Dokunma – fiziksel ve manevi ruh halini değişerek insanları sevgiye daha çok bağlıyor. Dokunma – cismin ilacı, kalbin ateşidir. Sevdiğini kucaklamak için kollarını açtığın zaman ona kalbini açıyorsun.

Sevginin Altıncı sirrı: Sevmek özgürlük vermektir. Eğer bir insanı seviyorsanız özgürlüğünü elinden almayın.Eğer o sizi gerçekten seviyorsa, nerede olursa olsun ve ne olursa olsun sonuçta size dönecektir ve sizinle olacak, eğer bunun aksi olursa, demek ki, o sizin değildir ve hiçbir zaman da olmamıştı. En güçlü Sevgilerde bile insan biraz da olsa kendi özgürlüğünü istiyor. Sevip mutlu olmak istiyorsan korkulardan özgür olmayı bacarmalısan.

Sevginin Yedinci sırrı: Sevmek iletişimdir. İnsan düzgün iletişim kurduğu an hayat daha güzel olur. Sevmek – sevdiğin insanla doğru iletişim kurmayı başarmaktır. Sözlerinizle, hareketlerinizle sevdiğiniz insana onu sevdiğinizi ve ona değer verdiğinizi gösterin. Hiçbir zaman bu mucizevi 3 kelimeyi söylemekten çekinmeyin: «Ben seni seviyorum.” «Seviyorum» kelimesinin kutsallığını ve saflığını gerçekten seveceğiniz insan için koruyup Posta. Ve sevdiğinizi sabah sizinle olmayacakmış gibi sevip değerini bilin.

Sevginin Sekizinci sirrı: Sevmek sadakattir. Sevginizin samimi ve saf olmasını istiyorsanız sevdiğiniz şahsa her zaman sadık kalın, bu sizin düşüncelerinize ve münasibetlerinize olumlu etkileyecektir. Ebedi sevgiye sahip olmak istiyorsanız her zaman bu sevgiye sadık kalmayı bilin.

Sevginin Dokuzuncu sirrı: Sevmek duygularını gösterebilmektir. Aşık olduğunuzda geçirdiğiniz hisler sevginizi sönmeye bırakmayan ateştir. Sevgi hissi insanda her zaman coşku ve iyi bir ruh hali yaratır.

Sevginin Onuncu sırrı: Sevmek güvenmek. Güvenmek – sevgi ilişkilerinde en önemli role sahip olan duygudur. Itibar hissi olmayan insan her zaman şüphe içinde yaşıyor ve karşısındaki insanın da hayatını zehirliyor. Tam itibar etmediğin birini sevmek mümkün deyil. Sevmek sıkıca bağlanmak, sarılmaktır, değinildiği an kalp döyünməlidir. Bunun adı aşktır, mutluluktur, umuttur, seadetdir.

One comment

Bir Cevap Yazın