İltifat etmek

iltifat etmek

iltifat etmek
iltifat etmek

Güzel olduğunu bilmek her bir kadın için önemlidir. Aynı zamanda erkek için de en güçlü ve en güvenilir olduğunu bilmek çok önemlidir. Bunu anlamak, buna inanmak öncelikle bunun gerçek olduğunu bilmekle mümkündür.

Buna kanıt ise çevredekilerin komplimanları olacak. Görüşlerine ihmal kalmadığınız insanların hoş sözleri size uyuşturucu gibi etkileyecek. Komplimentler küçük, ama değerli bir hediye gibidir. İstenilen hediye olarak onu da hem almak, hem de vermek hoştur.

1. komplimenti yürekten söylemek gerekir. Eğer ikiyüzlülüğü iyi bacarırsınızsa, o zaman yalan söylediğinizi anlamayacaqlar. Dediğiniz hoş söze kendiniz inanmasanız, karşınızdaki sizi iltifat olarak kabul edecek. Gülünç durumda kalmamak için samimi olun. Eğer karşınızdakine gerçekten iyi söz söylemek istiyorsanız, o kişide güzel, olağanüstü bir şey bulabilirsiniz.

2. İltifat zamanında söylenmelidir. Her bir hediye, sürprizin vakti olmalıdır ki, bunu hissetmek gerekir. Öncelikle komplimenti niye söylediğinizi müeyyenleşdirmelisiniz. Eğer bunu hafif flört için yapıyorsanız, o zaman komplimenti astadan öyle deyin ki, bunu sadece o duysun. Rehberlik karşısında hoş görünmek istiyorsanız, komplimenti size başvuru olunanda deyin, örneğin, sizinle salamlaşanda.

3. Spontan, duygusal iltifat edin. Böyle övgü daha çok beğeniliyor. Böyle iltifat herhangi bir insanın dış görünümünü gören zaman gerçekleşir. Siz kendinizden bağımsız hoş söz kullanıyorsunuz.

4. Bakış en iyi komplimanlardan sayılır.Gözler bazen çok şey anlatır. İnsan ona hayranlıkla bakan gözleri görünce anlıyor ki, ona layık olduğu en değerli hediyeyi verdiler. Hiç kimse hiçbir zaman iltifat almaktan doymuyor. Iltifat etmekten çekinmeyin. İyi kelimelere göre insanı cezalandırmırlar, aksine teşekkür ediyorlar.

Kendi adresine sizin dilinizden değerli söz duyan kişinin yaklaşımı size karşı tamamen değişebilir. Gözlem götürün: siz emosiyalarınızı hoş sözler şeklinde ifade ettiğinde otomatik olarak avtoritete oluverirsiniz. Kimse kendisine yeni saç düzeni ettirirse, birinci olarak kafanızda öğrenecek; birilerinin zor işi olanda onu değerlendirmeyi birinci sizden rica edecek, çünkü geçen sefer onun işini bəyənmişdiniz. Tabii seslenen komplimentler ağır bir ağırlığa sahiptir. Güzel bir söz duyan insan dünyaya farklı gözle bakacak. Olumlu duygular olumsuz emosiyalardan daha güçlü olduğundan, daha çok akılda kalıyor.

Erkeklere komplimenti nasıl demeli?
Kadınlar net bilir ki, erkek güçlü, bağımsız ve özünegüvenen olmalıdır ve onlara iltifat etmek fazladır. Ama burada yanılırız. 100 kişiden 99’u bilinçdışı teriflenme bekliyor. Erkekler için iltifat harekete geçme isteğidir. Zamanında ve bilgili söylenmiş iltifat istenilen kişini Terminator dönüştürebilir. Erkeklere söylenen iltifat yalan yok, değerlerinin şişirdilmesi.

Komplimentin telaffuz tonu da büyük önem arz etmektedir. Özel formda asta sesle söylenen güzel söz erkekler tarafından daha çok ölçülür. Ama hiçbir durumda istehzaya yol vermeyin. Daha yaygın yanlış kadınların iltifat söyleyince haddi aşmaları. Bu durumda kişi sizin söylediklerinize inanmayacak ve iltifat gizemli geçerliliğini kaybedecek. Komplimentin «işlemesi» için onu ünvanladığınız kişinin huyunu de bilmek iyi olurdu. Her bir kişi için profesyonel ve seksi niteliklerinin değerlendirilmesi önemlidir. Iltifat etmek için sevgi mesajları vb. kullanabilirsiniz.

Hanımlara hangi sözleri demek olmaz?

Amerikan psikologları bu kelimelerin listesini ettiler. Listeye göre, hanımların yanında saygı kazanmak ve onların sana olan sevgisini arttırmak istiyorsan, dikkatli olmak gerekir. Hanımın yanında “Ben asla ….” ifadesini kullanmak olmaz. Anlatılanlara göre, onlar bu sözlerden sonucuna gelirler ki, siz, aşırı razısınız.
Yaşanan herhangi bir olay ile ilgili “Sen neden oldun” ifadelerini kullanmak tavsiye edilmez. Benim annem daha iyi yemek pişiriyor “. Bu ifade xanımda sizinle mutlu olacağına şüphe yaratıyor. Çünkü qayınanaya kadınların yaklaşımı kesin değildir. Hanım güzel göründüğü zaman ona söylemeyin ki,” Nihayet, sen kendine yakışan kıyafet geyindin “,” Ben sana fikir verende sen daha güzel idin “. Bu sözler eşi ruhtan düşürüyor ve kendi geleceğine kuşku yaratıyor.
İşten gelen zaman – yemek nerede? Buraya neden kirlenmiş? Ben hala çok bekleyeceğim? Gibi sorulardan uzak durun. İşte bu tür sorular hanımları qıcıqlandırır. Çünkü onun gün içinde gördüğü işlerden haberiniz yoktur. “Sen hiçbir şey yapamıyorsun”. Bu sözleriniz hanımı hatta depresyon durumuna da düşürebilir.

Bir Cevap Yazın