Vucut yapısına göre giyim tarzi nasıl olmalı

Vucut yapısına göre giyim tarzi nasıl olmalı

Kadınların en büyük sorunu vücut yapısına uygun kıyafet bulamaması. Her kadının vücudunda beğenmediği üyeleri var. Eğer bu yerleri düzgün şekilde örtmeyi öğrenirlerse, hem kendilerine inandıkları artar, hem de daha neşeli olurlar.

Kadınlara özgü 6 değişik vücut yapısı var:

Armudvari, üçgen, dikdörtgen, kum saati, oval ve baklava biçiminde vücut yapısı var.

Eğer düşük hisse yukarıya oranda daha kökdürsə, Kalcaniz büyükse, yuvarlak baldırları sahipsiniz. Eğer üst bölüm, yani göğsünüz büyükse, Kalçanız ve ayaklarınız nazikdir. Bu sorunları çözmenin çeşitli yolları var. Bu 6 kategoriden hangisinin ait olduğunuzu müeyyenleşdirib düzgün giyinmek kuralını öğrenebilirsiniz

1. Armudvari vücut qruluşu: Bu tür vücut yapıya sahip olan hanımların vücutlarının üst kısımları daha küçük olur. Aşağı bölüm ise geniş olur. İnce uzun boyunları, küçük göğüsleri, küçük kaburgaları ve düzgün belleri var. Feminen denilen mükemmel bile sahiptirler ve onlara bu beli vurgulayan stillerin hepsi onlara çok yakışıyor. Armudvari vücut yapısına sahip olduğunuzdan emin değilseniz, Rihanna, Cenifer Lopez ve Beyonsu getirin.
Giyim tarzı: Küpe, kolye gibi aksesuarlar gözleri büyük bölümlerden yukarıya çekmeye yardımcı olacaktır. Çok dar olan giysilerden uzak durun. Printli, şekilli üstler giyerek dikkatleri alt bölgenizden uzağa çekebilirsiniz. Daha çok vücudun üst kısmı dikkat çekici olmalıdır. Çok büyük üst giysilerinden uzak durun çünkü sizi daha şişman gösterebilir.
Çok dar olmayan, ama uzerinize tam oturan üst giysilerine tercih edin. Bluzlar ve ceketler kalçanızı gizlemek için uzun, ya da kısa olmalıdır. Açık ve şekilli pantolonlar giymeyin, koyu renklere tercih edin. Pantolonlar iyi malzemeden olmalı ve Kalçaya yapışmalı. Aşağidabbiriken, büzgülü pamalolardan uzak durun.
Yanları cepli pantolonlar kesinlikle giymeyin. Kısa etekler size göre değil. Düz eteklerin yuvarlak kalmasının önlemek için etek kalem biçiminde olmalıdır. Topuklu ayakkabılar ayakların uzun ve daha ince görünmesini sağlar. Uzunboğaz çizmelerle ayaklarınızı gizlemek istiyorsanız, buna yardım edecek.

2. Ters üçgen vücut yapısı: Bu tip vücut yapısına sahipseniz, omuzlar geniş, bel normal, kalçalar küçük, ayaklar ise uzun olur. Mükemmel ayaklarınız var. Gogusleriniz dikkat çekmek için idealdir. Angelina Jolie ve Demi Moor bu tip vücut yapısı için iyi bir örnektir.
Giyim tarzı: Çok dökülen giysilerden uzak durun. Geniş omuzlu ceketler giymeyin, iri cepli ceketler omuzları dengeler. Yukarıdan aşağıya doğru genişleyen pantolon ve etekler giyinin. Evet aşağıda olan kemerler dikkatin bile yönelmesini sağlıyor ve görkəminizi dengeler.

3. Dikdörtgen vücut yapısı: Üst ve alt bölüm eşittir. Göğüs kafesi büyük olur, vücudun alt bölümü düz, ayaklar ise ince olur. Ayaklarınız asıl servettir. Buna göre de ayakları mümkün olduğunca kabartın. Cameron Diaz ve Gwyneth Paltrow bu vücut tipine iyi bir örnektir.
Giyim tarzı: Kolsuz üstler mükemmel omuzları vurguluyor. Korsetli üst giysilerine tercih, V yaxalıqlı giysiler boynu daha ince gösterir. Evet çok düşük olan pantolonlar giymeyin. Asimetrik etek uçları size mükemmel stil kazandırabilir. Düz kesim etekler seçin, kemerlerden ise kullanmayın. Orta bölümde boşalan elbiseler sizin için uygun olabilir. Kısa etekle uzun ceketler giyinin. Uzun kesimli etekleri ise uzun köynəklərlə kombinasyon yapın.

4. Kum saati: Kılcal kemikler, dikkat çeken ince bel, düz ayaklar ve çarpık kalçalarınız var. Sofia Loren ve Halle Berry bu vücut tipi için iyi bir örnektir.
Giyim tarzı: İri bir kemer takın, vücut yapısını gizleyen dalgalı gömlekler size göre değil, beli vurgulayan ve ayaklarınızı gösteren giysiler seçin. Düşük bel pantolonlar giymek izin var. Üst giysilerinin tam kalça kısmında bitməməsinə fikir verin. Daha çok eyninize olan giysiler alın. Parlak ve göze giren renkler yerine, adi renklere boyayın. Dar üst giysileri olmaz. Bol kıyafetler da size yakışmıyor.

5. Baklava biçiminde vücut yapısı: Baklava şeklinde vücut yapısına sahip olan kadınların omuzları küçük, kalçaları geniş, baldırları ise iri olur. Armut ve baklava biçimi birbirine benzese de, baklava vücut yapısına sahip olan kadınların vücudu daha Eğridir. Üst kısımları daha ince olur. Salma Hayek ve Cathrine Zeta Jones buna iyi bir örnektir.
Giyim tarzı: Arkasında detaylar işlenen Pantolonlar uzak durun. Kalçaya doğru boşalan pencəklərə tercih. Eyninize tam oturan gömlekler seçin. Renkli ve parlak tonlar olabilir, qırçınlı eteklerden uzak durun. Elbiseler üst Bölgenizi gizler ve Bacaklarınızı öne çıkarır.

6. Oval şeklindeki gövde yapısı: Bu vücut tipinde göğüs kafesi büyük, alt bölüm dairesel, kalçalar dar olduğu için ayaklar da zarif ve düzgün olur. Mükemmel ayaklarınız ve obmanız var. Bu da demektir ki, ayaklarınızı istediğiniz formda göstermek hakkınız var. Kate Winslet ve Elizabeth Hurley bu vücut tipine içerir.
Giyim tarzı: V yaxalıqlı giysiler boynunuzu ince ve zarif göstermek yeteneğine sahiptir. Eyninize yapışan üst giysilerden uzak durun. Uzun gömlek modelleri özenin güzel ayaklara yönelmesini sağlıyor. Boyundan askılı donlar baldır hatlarının ortaya çıkması açıdan mükemmel bir seçimdir. Kendinizi cesur kadın hissediyorsanız, kısa tişörtler seçebilirsiniz. Fakat renklerin açık olmasına özel önem verin. Çizgili pantolonlar seçin. Beş cepli «avara» pantolon modelleri sizin dostunuzdur. Çok dar giysileri ise yakına koymayın. Kısa etekler olur, iri kemerler takın. Kalça kısmının kusurlarını örtmek için çantanızı kalçadan biraz aşağı bölümde

Bir Cevap Yazın