Zarif hanım

Zarif Kadın


Bazen öyle oluyor ki, pahalı ve tanınmış firmaların elbiselerini giyen kadında cəzbedicilikdən eser bile olmuyor. Sanki bir şeyler eksik. Bu işte eleqantlılıqdır. Bazen de olur ki, çok basit giyinmiş bir hanım dikkati hemen çekiyorŞıklıgın sırrı elbise giyinmeyi bilmektir. Şık görünmenin 7 temel prensibini sizinle paylaşıyoruz.
I. Sadelik.
Moda dergilerinde ve ekranlarda zarif kadının siluetini hatırlamak yeterlidir. Fikir verirseniz görürsünüz ki, onların giysileri çok basittir, ek bər- süsten, bant ve toqqadan kötüye kullanılmıyor.

II. Temizlik ve seliqelilik.
Kadın hiçbir zaman ütülənməmiş ətəkdə, ya da kirli köynekde kişi arasına çıkmamalıdır. Bu onun için affedilmez.

III. Uygun giyim.
Günün bölümünü, yılın feslini, giysinin amacını mutlaka dikkate almalıdır. Kadın ziyafet kıyafetinde plaja, yahut spor pantolonun tiyatroya, topuklu ayakkabıda bağaormana, krasovkada ise restorana gittiğinde komik görünüyor.

IV. Moda tutum.
Şık görünmek için çok çalışan kadınlar bazen komik durumlara düşüyor. Ama siz kendinize yakışan kıyafet geyinmekle daha güzel geçirebiliyorsunuz.

V. Kıyafetin parçasını düzgün seçmek.
Mat elbise adamı boylu poslu, parlak elbise ise kök gösterir

VI. Kendi fiquranızı belirleyin
Dolu kadınlar oluklu, şit renkli, iri desenli kumaşlar ve topuklu ayakkabılardan kaçınmalıdır.

VII. Yüzünüzün derisinin rengini dikkate alın
Bu, giyimde büyük önem arz etmektedir. Onlara daha çok önem verin. Ağderili bayanlar mavi, açık pembe, açık yeşil, açık sarı, derisi nispeten beyaz renkli bayanlar gök, sarı, mavi, yanakları kırmızı bayanlar gri, koyu mavi, qarayanızlara ise kestane, açık mavi, kırmızı, gri renkte parçalar yaraşır.

Eğer bayanlar bu prensipleri dikkate alarak düzgün giyim kuralına riayet etseler, zevkli, zarif ve çekici görünebilirler. Bir hususu unutmayın ki, giyim insan hakkında ilk hayal yaratan önemli elementtir.

Bir Cevap Yazın