Kadının gözyaşı

Kadının gözyaşı

Küçük bir oğlan annesine sordu:
Niçin ağlıyorsun?
Çünkü ben qadınam-, diye cevapladı annesi.
Anlamadım! , dedi çocuk. Annesi çocuğu kucaklayıp
Ve hiçbir zaman anlayamayacaksın! , dedi.
babasına:
Baba, annem niçin ağlıyor? , diye sordu.
Babanın cevabı:
Bütün kadınlar sebepsiz ağlayabilen yapıdadır , dedi.
Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam, ancak hala kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi bilmədi.Nəhayət öldükten sonra cennete gittiğinde Allah’a sordu:
Allah’ım! dedi. Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar?
ALLAH buyurdu ki:
Ben kadınları özel yarattım! Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar .. Doğumun ağrısı olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek kuvvetini verdim. Başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa bıraktırmayacak kudreti verdim.
Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim. Erkeğin kaburgasından onları erkeğin kalbini korumaları için yarattım. Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini, fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda da
bulunacağını anlayacak hassas bir zekâ verdim. Tek zayıflık olarak kadınlara birer göz yaşı verdim. Tamamen kendilerinin sahip oldukları, ihtiyaçları olduğunda kullanmak için .. İNSANLIK İÇİN BİR GÖZYAŞI! .. Diye cevapladı.

Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne kendini ne şekilde taşıdığıdır. Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakarlığı, sorumluluğu, anlayışı, sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır

Bir Cevap Yazın