İnternet marketinginin başarı sırları

İnternet marketinginin başarı sırları

Eğer internet bilgi alıcısınızsa veya olmaya çalışıyorsanız, burada sizin online gəlirlərinizi üst düzeye ulaştırabilecek bilmeniz için bazı kurallar var:

 

1. Geniş ve çeşitli konularda bilgi ürünleri üretim etmeyin. Aksine, dikkat odağını daraltın. Sonra bu bilgilerin gerçekten de birbiriyle bağlantılı olduğundan emin olun.

2. Büyük bir müşteri listesi tertip edin. Müşterilerinizi eposta yoluyla düzenli olarak yeniliklərinizlə bağlı bilgilendirin.

3. Ekitap veya diğer internetten yüklenip yüklenemeyeceğini bilen bir bilgiyi sattığınız zaman müşteriye bu ürünü iade zaman kabul edildiğini deyin. Fakat bunun için KDV gibi ürünün 21% ini talep edildiğini not edin.

4. Sizin ve diğerleri için kolay akılda kalan alan isimler seçin.

5. Daha çok insanın sizin elistenize üye olabilmesi için internette ücretsiz abonelik teklif edin.

6. Ayrıca özel bir rapor veya ekitap gibi ücretsiz teklif ile bir liste de tertip edebilirsiniz. Ama ücretsiz online haber portalı daha iyidir. Çünkü onlar sürekli olarak sizden eposta bekleyecekler ve bu abunələrdə yenilik beklemek alışkanlığını bırakır.

7. Müşterileriniz için alternatif ödeme seçenekleri sunun: MasterCard, Visa, PayPal gibi plastik kartlar aracılığıyla ödemelerini yapabileceklerini söyleyin.

8. Ulaştırma ve çatdırılmanın gerçek değerine yakın bir fiyatla ulaşım ve çatdırılmanın olasılığını kaydedin. Ek bir maliyet demek ya da, ulaşım ve iletilmeden kullanıp ekstra para almaya çalışmayın.

9. Hatta bir fiziksel bilgi satılsa bile, alıcı tarafından bir bölümünü indirmek için herhangi bir unsurunu yerleştirin.

10. sattığınız her bilgiyi açılış sayfasında yerleştirin.

11. Ürünü açılış sayfanızda kısa online video şeklinde yerleştirirseniz, bu sizin ürün alımına 10-20% etkileyerek geliri artıracak.

12. Çevrimiçi bilgi alanlar ürünü satın almadan önce onun hakkında geniş bir araştırma yapıyorlar. Bu nedenle çalışın sayfanızda ürün hakkında yeterince dolgun bilgi yerləşdirəsiniz.

13. Çevrimiçi yaratmak ve satmak için en uygun ürün ekitaptır. Sadece 50 sayfalık bir e- kitap yeterlidir.

14. Çevrimiçi oluşturmak için en uygun ve kısa yol ise 1 saatlik CD hazırlamak ve bu CD’ni 29 $ -39 $ arası satmaktır.

15. Kendinizi sahnənizdə uzman olarak sunmak için özel yazılar yazın. Onları ticari ??? dergilerde, tüketim dergi ve gazetelerinde baskı yaptırın.

16. Basılı yazılarınızı PDF formatında toplayın. Hemin bu topladığınız PDFleri sattığınız ürünün üstünde hediye olarak sunun. Müşteriler hediyeleri severler.

17. 3 punktlu değerlendirme tablosu hazırlayın: düşük (50 dolar ve aşağı), orta (50 dolardan 300 dolara kadar) ve yüksek (300 dolardan yukarı).

18. Okuma (pdf, notlar), dinleme (CD), izleme (video), deneysel (atölye) sizin ürünün tanıtılmasında rol oynayan 4 yöntemdir.

19. Eğer müşteri ürünün iade ile ilgili olarak size hitap ediyorsa ve siz onun eleştirel ile razısınızsa, hiçbir argüman gerektirmeden ürünü kabul edin.

20. Kendi sayfanızda müşterilerin rahatlığı için alışveriş sepeti, online müşteri hizmetleri ve raporlama gibi pencereler yerleştirin.

21. Elistenizdeki isimler size yıllık ne kadar hayır verir bunu bilin. Örneğin, eğer yılda 500.000 dolar elde ediyorsanız ve sizin 50.000 Kullanıcılarınızın varsa, bu kişi başına 10 dolar gelir elde ettiğinizi gösterir.

22. Listenize yeni isimler ilave edebilmek için reklam edin. Her gelen yeni kullanıcı sonraki 4 ay boyunca alışveriş yaparak ek gelir kazandıracak. Her kullanıcı yılda ortalama 10 dolar gelir verir.

23. ürünlerinizi satabilmek için iyi internet marketoloqları bulun.

24. Tüm şube için toplam gelirin% 50’sini standart komisyon gibi teklif edin. Küçük komisyon bu işte az ilgisi olan diğer marketoloqları da çekecek.

25. ürünlerinizi internette arayabilir bilmeleri için anahtar kelimeler tertip edin.

26. 1923 veya daha önce yayınlanmış kitapları arayın. Bu kitaplardan yazıcıdan izin almadan böyle bir bilgi olarak kullanabilirsiniz. Çünkü yazar huquqları sadece bu yazara aittir.

27. Bilgilerinizi oxucularınızın daha rahat bulabilmesi için ayrı sərlövhələrdə paylaşın

Bir Cevap Yazın