Düğün gecesi dikkat edilmesi gerekenler

Düğün gecesi dikkat edilmesi gerekenler

Nikahin kaderi birinci düğün gecesi (zifaf gecesi) veya gerdek gecesi denir. Düğün gecesine çok zaman zifaf gecesi de denir.Bazen ona şeb-zifaf, leyleyi-zifaf, Düğün gecesinin birinci yasası şudur:

Düğün gecesini zorlama ile başlamayın. Bazen kız ilk geceden öyle korkuyor ki, sonra uzun süre cinsel ilişkiden imtina ediyor. Dikkate aldığımızda ki, arkadaş, okuduğu kitaplar, baktığı animasyon vb. o zaman belli korkular yaratıyor, damat çalışmalıdır ki, kızla maksimum dikkatli olsun. Erkek  (damat) ne kadar ince ve iyi olursa, kızı ne kadar çok okşarsa o kadar iyi.

Erkek  romantik olsa, kızı öpse, onun cinsel organlarını dikkatle okşasa kız da cesaretlenir, korkmaz. İyi olur ki, erkek gelinin erojen zonalarını, yani cinsel yönden aktif yerlerini okşamalıdır. Yani ki, gögüslerini ayaklarını, göbegini, vajına ve klitorisini. Gelini bu zaman orgazm durumuna da getirmek mümkündür.

Sonra deflorasiya başlar, yani kızlık zarının açılması.Eğer kızlık zarı kabaca yırtılırsa bu kötü sonuçlara yol açabilir.Özellikle de (zifaf) gerdek gecesi kızlık zarını kabaca yırtılması pisikolojik etkiler gösterir

Düğün gecesinin ikinci yasası:

Zifaf gecesi hem damat, hem de gelin uyanık olmalıdır. Düğün günü restoranda alkollü içki almak, midesi dolana kadar yemek yemek dogru olmaz. Özellikle hamur yemekleri, yağlı et ve s. ile karnı tamamen doldurmak olmaz.Bu hem erkek hem de kız için gecerlidir.

Düğün gecesi nasıl hareket etmeli?

Hiç unutmamak gerekir ki, deflorasiya mutlaka zifaf gecesi olmamalıdır.Bazen olur ki, kızlık zarı doğuştan deforme olmuş olur veya sporla uğraşan kızlar o bilmeyerek yırtılır. Böyle olmasıda  mümkündür. Bu hiç de kızın bakire olmadığı anlamına gelmez.

Düğün gecesi olanlar gerek hem erkek, hem de kız için unutulmaz, unutulmaz bir hatıra olsun. Gerdek (zifaf) gecesi olacak oda sakin, gürültüden uzak, yatak ise rahat olmalıdır.Münkünse evde oturan başkaları varsa evi kople o gece boşaltmaları daha uygun olur.

Çoğu zaman teyze, hala, dayı eşi (dayıdostu), amcanın eşi vb. Yani yenge tecrübeli kadın genç kıza belli tavsiyelerde bulunur, onu düğün gününe hazırlar. Bu yenge adeti eski dönemlerde olmuştur ve ilginç bir adet de olub.Çünki o zamanlar kızlar bilmiyordu ki, düğün gece olanlar nasıl oluyor. Yengenin ikinci rolü ise kızın gerçekten bakire olduğunu teyit etmek idi. Bazı yerlerde, hem erkek hem de kız yengesi kapınıın önünde durur ve düğün gecesinde gerdek denilen hadisenin gercekleşmesini  kontrol ediyordu. Fakat günümüzde bence yengeye gerek yok. Bu adeti toparlamak iyi olurdu. Zaten çok yerde erkek yenge kadından Reddediyorum. Eğer erkek  kızı biliyorsa onu kabul etmişse, yengenin ne işi var?

Bir Cevap Yazın