Sperm kalitesini artırmak, Sperm Düşüklüğü

Sperm kalitesini artırmak, Sperm Düşüklüğü

Çoğu durumda erkek kısırlığın nedeni ssperm göstergelerinin düşük olmasıdır.

Dolayısıyla, ailede kısırlığın sebebini tespit etmek için erkeğe öncelikle spermogram ile tanımlanıyor.

Sperm sonuçları olumlu ise erkek kısırlığı faktörü tartışılmıyor.

Sperm sonuçları normele uygun olmadığı takdirde ise kişi gerekli diğer muayene ve tedavi için ürolog veya androlog a başvurmalıdır.

Erkekte tespit edilen bozulmadan bağlı olarak hekim gereken ilaçlar tanımlıyor. Fakat doktorların genel görüşüne göre, kişi kendi yaşam tarzında, gidalanmasınde vb. belirli değişiklikler olursa, en modern ve iyi ilaçlar gereken tedavi etkisi vermeyecek.

Sperm tedavisi gören kişilere bazı doktorlardan ipuçları:

  1. Tedavi sırasında erkek tüm alkol (özellikle biradan, konyaktan) kesinlikle vazgeçmelidir. Bu çok önemli bir şarttır. Alkol spermatogenez sürecine (sperm olgunlaşması) çok güçlü olumsuz etkiliyor – testislerde bulunan Leydinq hücrelerini zedeliyor, cinsel hormonların üretimini ve sperm hareketliliğini bozar, morfolojik anormal sperm (ikikuyruklu, kuyrugsuz, başsız vb.) Sayısının artmasına neden olur ve s.

Doktorların gözlemlerine göre, içki Düşkünlerin büyük çoğunluğu (bazı bilgilere göre,% 80) tam steril. Bu demektir ki, onların sperm sıvısında sağ spermatozoidler yoktur.

  1. Sigaraların çekilmesi de spermatogenez sürecine olumsuz etkiliyor. Bu hasarlı alışkanlık damarların kasılmasına neden olur ki, sonuçta vücutta kan dolaşımı bozulur. Çok miktarda sigara içenlerde testosteronun (ana erkek hormonu) salgısı bozulur, spermde sperm konsantrasyonu azalır, sperm hareketliliği bozulur vb.
  2. Yüksek sıcaklık spermatogenezin ciddi şekilde bozulmasına neden olur. Dolayısıyla sonsuzluktan tedavi edilen erkeklere sıcak vannaların ayarı (ılık duşla değiştirilir), sauna kesin şekilde eks gosterishdir.
  3. Hekim tarafından tanımladığı ilaç preparatlarla birlikte arı ürünlerinden kullanarak çok iyi bir etki verir. Neredeyse, tüm arı ürünleri (bal, arı sütü, perqa vb.) Spermatogenezin iyileşmesine yardımcı olur.
  4. İtburnu, dazı otu, ginseng kökü gibi bitkiler de erkeklere çok iyidir. Doktora danıştıktan sonra bu bitkilerden de kullanabilirsiniz
  5. Hirudoterapiya (sülük ile tedavi) de çok iyi bir etki verir. Hirudoterapiya yerel kan dolaşımı iyileştirir. Küçük çanakda kan dolaşımının bozulması durgunluğa ve neticede spermatogenezin bozulmasına neden olabilir. Nezerinize ulaştıralım ki, hirudoterapiya tedavi yöntemi olarak kabul edilir. Sülük ile tedavi sadece hekim tarafından yapılabilir!
  6. Sperm proteinden oluşur. Dolayısıyla erkeklerde beslenme bozuklukları (özellikle pehrizde proteinlerin azalması) spermatogenezə çok olumsuz etkiliyor. Aksine olarak, sağlıklı ve tamdeyerli beslenme spermatogenezin iyileşmesine yardımcı olur. Kısırlık tedavi edilen kişinin beslenmesinde mutlaka gerekli miktarda protein olmalıdır. Öncelikle sohbet et (yağlı az olan mal, dana, tavuk, tavşan eti), balık, yumurta (özellikle bıldırcın yumurtası), süt ürünleri (ekşi krema, yoğurt, peynir) gibi gıdalardan gidiyor.

Doktorların gözlemlerine göre, bazı ürünler spermlerin normalleşmesi için özellikle iyidir. Bu ürünlerin arasında: deniz ürünleri (karides, Kalmar, deniz molyuskları), fındık, kabak çekirdekleri, narenciye, lahana, domates, acı kırmızı biber, soğan, sarımsak vb.

  1. Tedavi sırasında kişi mutlaka fiziksel olarak aktif olmalıdır (günlük e’de eğitimi, yaya yürüyüş, yüzme vb.) Bu da çok önemlidir. Fakat aşırı sporla uğraşan kişiler (profesyonel sporcular, kulturistlər vb.) Birçok durumda spermlerin bozulması ile karşı karşıyadır.
  2. Tedavinin sonuçları tedavi başladıktan 3 ay sonra değerlendirilebilir. Taze sperm tam gelişmesi sadece 3 ay içinde gerçekleşir. Böylece, tedavi başladıktan 3 ay sonra kişi tekrar sperm vermelidir.

Bir Cevap Yazın