Allıgın doğru kullanımı

Allıgın doğru kullanımı
Allıgı yüz yapısına göre çekin
Makyajı, güzel görünmeyi her kadının seviyor. Ama doğru, zevkle giyinmeyi ve yüz yapısına göre makyaj yapmayı kadınların çoğu bilmiyor. Biz ise size bugün allıgı yüz yapısına göre yanaklara çekmeyi öğreteceğiz.

Allıgı yüz yapısını dikkate alıp çekerseniz, büyük burnunuzu küçültebilir, geniş yüzü dar edebilir, elmacık kemiklerinizi çıkık gösterebilirsiniz.

Yuvarlak yüze allık sürmek
İşte yüz hatlarının daha ince ve uzun görünmesi için allıgı yanaklarınızın tam üstüne, fırça ile “C” harfi yazar gibi yapın. Allıgı saç diplerine doğru uzatmayı da unutmayın. Çenenize de azıcık çekebilirsiniz.

Uzun yüze allık sürmek
Allıgı sadece yanaklarınızın üzerine sürün. Böylece yüzünüzün uzunluğunu balanslamış olacaksınız. Fakat bu zaman yüzünüzde makyaj fazla olmamalıdır. Allıgı yanaklarınıza hafif şekilde çekin.
Oval yüze allık sürmek
Oval yüzlerde alın çeneden geniş olur. Hem de elmcık kemikleri kısık, çene de oval olur. Oval yüzünüz varsa, allıgı kemiklerinize çekin. bu şekilde elmacık kemikleriniz çok belirgin ve güzel görünecek.

Kare yüze allık sürmek
Kare yüz yapısına sahip insanların yüz ifadesi biraz sert olur. Yüze daha derin ve yumuşak ifade vermek için kemikli bölümü örtmek gerekir. Allıgı elmacık kemiklerinin üzerine yuvarlak şekilde çekin.

One comment

  1. Allık kullanımı ile ilgili güzel bir yazı olmuş. Elinize sağlık.allık nasıl sürülür. Allık nasıl kullanılır

Bir Cevap Yazın