Bakımlı olun

Bakımlı olun
Cildinizde bakteri oluşumunun engellenmesi, sağlığınızı ve güzelliğinizi korumak için sürekli olarak cildinize bakım yapın.
Sabah akşam cildinizi temizlemek için cilt tipinize uygun ürünler seçin. Gün boyunca cildinizde yığılıp kalan toz, ter, makyaj kalıntıları ziyanlıdır.
Sabun cildin esnekliğini ve parlaklığını kaybeder, çünkü cilde nem getiren yağı tamamen kendine çekiyor. Bu nedenle, sabundan aşırı yağlı ciltte kullanılır, cildiniz kuru ve iyiyse sabunla yıkamayın.
Hassas cildi termal su spreyleri ile temizleyin, bu sular hem cildi nemlendirir, hem de kızarıklıkları giderir.
Zamanı geçmiş kozmetik zararlıdır
Gıda ve ilaçlarda olduğu gibi, kozmetik ürünlerin de son kullanma tarihi var. Krem, ruj, pudra vb. kozmetik ürünler alırken üretim ve kullanım tarihlerine dikkat edin. Eğer kullanım tarihi keçibse, atın, çünkü böyle ürünler ciltte alerjiye neden olur, kızarıklıklar, sivilceler oluşturur.
Maskelerden kullanın
Cildinize uygun maskeden kullanıldığında onun parladığını, gerildiğini ve hamarlaşdığını daha ilk günden hissedeceksiniz. Papatya kökünden hazırlanmış maskeler cildin rahatlığını sağlar, kızarıklıklarına ve kaşınmayı önler.
Ölü hücreler
Deri yüzeyinde biriken ölü hücreleri cildin cansız görünmesine neden olur. 15 günde bir uygulanan peeling sayesinde cildin ölü hücrelerden temizlenir. Nane özlü peelinglər cildi dinçleştirir.
Cildinize vitamin desteği
Parlak, genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için onu sürekli vitaminlerle beslemek gerekir. E vitamini hücreleri tazeler, cildi yaşlanmaktan korur.
Alacağınız kozmetik ürünlerin içeriğinde E vitamini olmasına özen gösterin, çünkü bu vitamin, cildinizin sağlığını korumak için faydalı vitaminlerdendir.
E vitamini sadece deriyi değil, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu vitamin sağlıklı saçlara sahip olmak için de yararlıdır. Örneğin, saçlara bakım için tavsiye edilen zeytinyağının içeriğinde yüksek oranda E vitamini var.
Buğday, mısır, yulaf, balık, ceviz, soya fasulyesi yağı, ıspanak, maydanoz, lahana, kereviz, badem E vitamini bakımından zengindir.

Bir Cevap Yazın