Güzellik kaynağı – Maya

Güzellik kaynağı – Maya
Mayanın güzellik kaynağı olduğu hala eski zamanlardan ortaya çıktı.
Mısırlı kadınlar hala eski zamanlarda güzelleşmek için ciltlerine maya çekmişler.

Mayanın mikrop öldürücü özelliklerini keşfettikten sonra yara merhemi gibi kullanıldı.
Mayadan yaraları dezenfekte için kullanıldı. Mayanın içeriğinde cildin ihtiyacı olduğu her türlü vitamin ve mineraller içerir. Özellikle de siyah noktalar ve sivilceli ciltler için çok yararlıdır. Karaciğeri toksinlerden arındırarak cildi aşırı yağlanmağa koymuyor.
Güzelliğin sırrı gerçekten de mayada gizlenip. Onunla saçlara masaj yapabilir, sütte eriterek yüzünüze ve ellerinize çekebilirsiniz. Güzelliyinizin ihtiyacı olduğu tüm gerekli maddelerin olduğu mayayı mutfagınızdan eksik etmeyin.
Maskenin hazırlanması
Maya ile hazırlanan maskeler problemli ciltler için çok faydalıdır. 2 yemek kaşığı yaş mayayı bir kaseye koyup 1 çorba kaşığı ılık su ekleyin ve krema haline gelene kadar karıştırın.
Göz ve dudak çevresinden dışında tüm cildinize masaj yaparak cilde yeridin. Kuruması için 10 dakika bekleyin. Cildi hafifçe ıslatılmış pamukla temizleyip, önce ılık suyla sonra soğuk su ile durulayın. Yüzü havluyla sert şekilde silmeyin
20 yaş ve üzerindeki hanımlar bu Maskeyi ayda bir kez, 30 yaşından yukarı olanlar ayda 2 kez, 40 yaşından yukarı olanlar ayda 3 kez, 50 yaşından sonra ise haftada bir kez yapmak tavsiye edilir.

Bir Cevap Yazın