Kirpikleri dogal yolla nasıl bakım yapılır

Kirpikleri dogal yolla nasıl bakım yapılır

Gözler kalbin aynasıdır. Eks cinsin nümayenlerini çekmek için anlamlı bakışlar önemlidir. Anlamlı bakmak içinse, uzun ve güzel kirpikler gerekir.

Nemlendirin
Cildinizin nemlendirmeye ihtiyacı olduğu gibi kirpiklrinizin de neme ihtiyacı var. Kirpiklerinizin nemlendirilmesi onların daha çok uzamasına yardımcı olur. Fırça ile vazelin veya bitkisel yağ çekerek onları nemlendirmek olur. Gözlerinize değmemesine dikkat edin

Tuşu doğru seçin
Maskara kirpiklerinizi çok güzel gösterebilir fakat aynı zamanda, zarar da vermiş olur. Kirpiklerinizin dökülmemesi için doğru tuş amlalısınız. İçeriğinde mineral ve vitaminler bulunan tuş alın.

Dikkatli olun
Kirpiklerinizle daima dikkatli olun. Gözleriniz ovmak ve kirpikleri koparmadan kaçının. Hem de kirpik buran fazla kullanmayın.

Sağlıklı beslenin
Tüm sorunların başında yanlış beslenme durur. Sağlıklı beslenmek tüm vücuda olumlu etkiliyor. Buraya kirpikleriniz de içerir.

Takma kirpik kullanmayın
Takma kirpikler her ne kadar gözlerinize dramatik görüntü koşarsa da, yapışqanların içeriğinde kimyasal maddeler görme kabiliyetinizi ve göz kapaklarına zarar verir. Ayrıca yapay kirpikleri çıkartan zaman kendi kirpikleriniz de kopabilir.

Makyajınızı temizleyin
Gece yatmadan önce makyajı mutlaka temizlemek gerekir. Göz makyajını temizlerken özellikle gözler için tasarlanmış özel Temizleyici kullanın. Temizleyinin bünyesinde ağır kimyasallar ve alkol olmamalıdır. Gözünüzü pamukla temizlemek daha uygun.

Badem yağı
Belirtelim ki, badem yağı kirpiklerin uzamasına yardımcı olur ve hızlandırır.

Bir Cevap Yazın