Tonik nedir.Toniği nasıl kullanılmalı?

Tonik nedir?

Tonik nedirTonik nedir.Makyaj temizlemek icin kullandığımız Tonik hakkında neler biliyoruz? Cildin günlük bakımında, temizlikten sonraki en önemli ikinci adım yüzde kalan son artıkları arındıran tonikin istifade edilmesidir.


Tonik, esasen su ve alkollü hazırlanır. Bazı toniklerde salisilik asit, portakal çiçegi kolonyası, gülsuyu veya daha farklı maddeler kullanılıyor … Basit gülsuyu ve maden suyu da iyi Tonikler.

Tonik temizlemeyi bitirir.

Yüz temizleyiciler ile yağı, kiri ve makyajı sildikten sonra yine yüz dərmizi tamam temizlenmiş olmayabilir. Bazı kir ve keratin pulları gibi erimeyen maddeler tonikle silerken temizlenir. Yüzünüzü iyice temizlediginizi düşündüğünüz de böyle tonikle sildikten sonra pamuğa bakarsanız ne keder kir çıktığını göreceksiniz. Cildinizin temizliğinizi bitirmek için sonunda mutlaka tonikdın kullanın.

Ölü hücre, sabun, makyaj artıkları ve diğer kir artıkları cildinizdeki deri katını tıkayarak, ciltte gözeneklerin açılmasına sebep olur. Tonikler bunları temizlediği için gözenekler evveliki hacmine dönüyor.

Yağlı, akneli ciltler için spitli Tonikler.

Genç, yağlı veya akneli ciltler üzerindeki artık yağları temizlemek, gözeneklerin tıkanmasını önlemek için hafif spritli Tonikler çok yararlıdır. Belki zaman spritli Tonikler sadece bu tip ciltlerde istifade edilebilir.

Spirsiz Tonikler

Yağlı olmayan tüm cilt tiplerinde kullanılır. Normal, hassas, kuru veya yaşlı ciltlerde yağlanma zaten sorun değildir. Bu yüzden de tonik sadece ölü dokuları yok etməkyə yayarlıdır.

Toniği nasıl kullanılmalı?

Yüzünüzü temizledikten sonra bir makyaj pomugu tonikle ıslatın. Pamuğun bastırmadan yavaşça cildinizin üzerinde gezdirin.
Pamuğun üzerinde hala makyaj artıkları varsa, tonikle tekrar silin. Sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın.
Cildiniz tamam temizlendikten sonra nemlendiricinizi sürebilirsiniz bilirsiniz.

Bir Cevap Yazın