Tuj cekmek / kirpiklere bakım

Tuj cekmek / kirpiklere bakım

Tuj cekmekTuj cekmek “ölümsüz” kozmetik çözümdür. Onun da diğer kozmetikler gibi son kullanım süresi var. Kirpiksiz kalmak istemiyorsanız, bir tuşu maksimum 4 ay kullanmalısınız. Kullanım süresini geçen tuşlar gözlerde bakteri ve enfeksiyonlara yola açabilir. Bu durumda ise kirpikler dökülmeye başlar.

Tuj un çubuk bölümünü tutabilir. Fırçasını iyi yıkadıktan sonra kaş ya da kirpik tarağı gibi kullanabilirsiniz.

Gece yatmadan önce tuşu mutlaka temizlemelisin. Bütün gece gözde kalırsa, kirpikleri kurutup dökülmesine neden olur.

Hacimli kirpikleri kim sevmez ki? Kirpikleri daha hacimli göstermek istiyorsanız, tozu test geçiyor. Çocuklar için olan kirşanın üzerine tuş çekerek daha hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpiklerin de saç ve cilt gibi neme ihtiyacı var. Gece yatmadan önce kirpikleri nemlendirmek gerekir. Zeytin, ya da badem yağı kirpikleri koruyan en ideal araçtır. Gözün içine düşmemesine dikkat edin.

Suya dayanıklı – Suya dayanıklı tuşları daha uzun süre kullanmak olur. Ama bu tür ürünleri her gün kullanmayınız. Kirpiklerden daha sık çıkan tuşlar daha sağlıklıdır.

Tüm kadınlar tuşun kenarlara değmesine nefret ediyor. Tuş çektikten sonra göz kapaklarını yanıp olmaz. Bunun en kolay yolu ise ağzı açık tutmaktır.

Tujun göz kapaklarına bulaşmasını önlemenin de bir yolu var. Tuşu çektikten sonra göz kapağının üst kısmına peçete koyabilirsiniz.

Tuju çektikten sonra temiz tuj fırçası ile kirpikleri tarayın. Böylece tujun artıklarını alır, hem de kirpiklerin birbirine yapışmasını önlemek alabiliyorsunuz.

Piyasada her türlü tuj türü mevcuttur. Size uygun olan, kirpiklerinizi tökmeyen, allerji yapmayan tuş seçmek gerekir. Ihtiyacınız olan tuşu bulmak çetindirse, birkaç tuş kullanarak kendi tuşunuzu oluşturabilirsiniz.

Kirpikleri tuj çekmeden önce burmak gerekir. Aksi takdirde, kirpikler daha çabuk kırılır. Kirpik burayı birkaç saniye sıcak fana tutsanız, kirpikleriniz daha hızlı ve güzel burular.

Bir Cevap Yazın