Bilim adamları Mars’ta yaşayan ilk canlıyı buldular

Bilim adamları Mars’ta yaşayan ilk canlıyı buldular

Bilim adamları Mars’ta yaşayan ilk canlıyı buldular

Bilim adamları Mars'ta yaşayan ilk canlıyı buldular
Bilim adamları Mars’ta yaşayan ilk canlıyı buldular.Bilim adamları Mars’taki yaşam şartlarının düzenlendiği laboratuvarda yapılan bir yıllık deneyim sonucunda hayatta kalabilen bir canlı türü keşfettiler.Bu alanda sürekli iş yapan ve Mars gezegeninin sırrını çözmeye çalışan bilim adamları yaptıkları deney sonucunda Mars’ın ağır durumlarında mikropların yaşadığını ispat etmişlerdir. Proje, Arkansas Üniversitesi’nden astrobiyologlar tarafından oluşan bir ekip tarafından yapıldı. Astrobiyologlar bir yıllık faaliyet sonucunda Kızıl Gezegen’in şartlarını düzenledikleri laboratuvarda Metanojen adı verilen bir grup mikroorganizmanın hayatta kaldığını kabul etmiştir. Dünyadaki metan büyük bir bölümünün yaşayan organizmalar tarafından üretilen edilmesi, bu konuda asıl fikri yarattı. Bu durumun Mars’ta da aynı şekilde geçeceği düşünülüyor. Oluşturulan ortam sonucunda yapılan işler de bu fikri destekleyen nitelikte sonuçlar vermiştir.

Bilim adamları Mars’taki yaşam şartlarının  düzenlendiği laboratuvarda yapılan bir yıllık deneyim sonucunda hayatta kalabilen bir canlı türü keşfettiler.

Bu alanda sürekli iş yapan ve Mars gezegeninin sırrını çözmeye çalışan bilim adamları yaptıkları deney sonucunda Mars’ın ağır durumlarında mikropların yaşadığını ispat etmişlerdir.
Proje, Arkansas Üniversitesi’nden astrobiyologlar tarafından oluşan bir ekip tarafından yapıldı. Astrobiyologlar bir yıllık faaliyet sonucunda Kızıl Gezegen’in şartlarını düzenledikleri laboratuvarda Metanojen adı verilen bir grup mikroorganizmanın hayatta kaldığını kabul etmiştir. Dünyadaki metan büyük bir bölümünün yaşayan organizmalar tarafından üretilen edilmesi, bu konuda asıl fikri yarattı. Bu durumun Mars’ta da aynı şekilde geçeceği düşünülüyor. Oluşturulan ortam sonucunda yapılan işler de bu fikri destekleyen nitelikte sonuçlar vermiştir.

 

Bir Cevap Yazın