İphone telefonlarının problemleri

İphone telefonlarının problemleri

İphone telefonlarının problemleri
İphone telefonlarının problemleri;iPhone-larda batarya probleminin çözümü;iPhone’lar soğuk havada neden kapanıyor

İphone telefonlarının problemleri; iphoneler genelde kaliteli teleonlar olsa bile belli başlı kranik problemleri ortaya cıktı. cözülemeyen bir batarya problemi ve soguk havalarda telefonların kapanması hakkında detaylı bilgi aşşagıda paylaştım.

iPhone-larda batarya probleminin çözümü

Yayınlanan iOS 10.2.1 yenilemesi sayesinde pil sorunları tamamen ortadan kalkıyor.

Apple, kısa süre önce iOS 10.2.1-i seçeneğini yayınladı. Bu güncelleme sayesinde iPhone ve iPadlarda karşılaşılan birçok sorun ortadan qalxdırılıb, sisteme küçük özellikler de eklenmiştir.

iOS 10.2.1-in en önemli ayrıntılarından biri pil sorunlarının ortadan kalkmasıdır. Yani böylelikle artık pil dolu olmasına rağmen iPhone otomatik kapanmayacak. Ek olarak, daha iyi pil optimallaşdırılmasının sağlandığı da bildirildi. Bu durum da daha uzun süren bir işlem anlamına gelir.

Yapmanız gereken ise yeni sürümü iOS 10.2.1-i yüklemektir.

Elbette, her yenilemede olduğu gibi bu yeni seçeneği yüklemeden önce de bilgileri yedeye almak fayda var.

 

iPhone’lar soğuk havada neden kapanıyor?

İphone telefonlarının problemleri;Sosyal medyada bazı iPhone kullanıcıları soğuk havalarda ilginç bir şekilde cihazlarının kapandıgını  iddia etti. Kullanıcılar, şarjında fazla olmasına rağmen cihazlarının kapandıgını veya “şarj edin” uyarısı verdiğini iddia ediyorlar.

Nedeni ne olabilir?

Diğer yandan, bunun genel bir sorun olmadığını belirtebiliriz. Birkaç kişinin iPhone nun bağlandığını iddia etmesi bunu soguklarla, ya da başka ek koşullarla bağlı olması anlamına veremiyor, yani resmi olarak bu konuda her herhangi bilgi verilmedi, ancak resmi açıklamanın verilmemesi, durumun mümkün olamaması anlamına da gelmiyor. Son aylarda zaten iOS 10 ile birlikte bazı cihazlarda bu tarz sorunlara rastlanmıştı. Bu iddialar da iOS 10 ile birlikte gelen bazı sorunlardan kaynaklanabileceği da mümkündür.

Özel tecrübe ve kullanımda da bu durumun yaşandığını, bu nedenle 100% ‘lik dolu şarj olmasına rağmen telefonun soğuk havada kapandıgına şahit olduğumu da belirteyim.

Peki siz böyle bir durumla karşılaştınızmı?

 

Bir Cevap Yazın