Sanal gerçeklik

Sanal gerçeklik

Sanal gerçeklikSanal gerçeklik gözlüğü adı verilen cihazlar video oyunlarını sevenler ve filmleri daha ilginç ve eğlenceli bir şekilde seyretmek isteyenler için oldukça iyi bir seçimdir diyebiliriz. Eskiden kinoteatırlarda kullanımı mümkün olan sanal gerçeklik gözlükleri artık evlerimize girdi.Böylece sözünü ettiğimiz sanal gerçeklik gözlükleri nedir ve nasıl kullanılır?Sanal gerçeklık gözlükleri günümüzde popüler olan LED, LCD, Plazma gibi teknolojiler ile üretilen telefon, bilgisayar ve diğer bir çok cihazın ekran görüntüsünü daha gerçekçi göstermek, göz yanılmaları sayesinde görüntüyü daha gerçekçi olarak hissettirmek için üretilmiş teknolojik gözlük.Sanal gerçeklik gözlüklerini telefonda kullanmak için telefona Google Play den Cardboard adlı programı Ekle melisiniz. Bundan sonra istediğiniz oyunları, programları yükleyip kullanabilirsiniz.Özellikle korku filmleri sevenler bu gözlükle eğlenceli bir deneyim yaşayabilir, gerilim dolu anlara konuk olup güzel vakit geçirebilirler.

Sanal gerçeklik gözlükleri ile 18+ filmlerin izlenme sayısı artmaktadır

VR gözlüklerle yetişkin filmlerinin izlenme oranları artıyor.Sanal gerçeklık gözlükleri sadece bilgisayarlar ve konsollarda değil, aynı zamanda akıllı telefonlarda da bir süredir kullanılıyor. Konserler, kısa filmler ve performansları, milyonlarca kullanıcı için eğlence kaynağı oldu. Bir de işin erişkinlere özel bir boyutu var.
Büyüklere karşı içerikler bahşeden bir internet sitesi, 2016 yılına dair bir araştırma yaptı. Elbette, araştırmada VR gözlüklerin de önemi büyüktür.
Araştırmaya göre, 2016 yılında bir çok kişi, sanal gerçeklik gözlükleri aracılığıyla yetişkin video malzemeleri izlemişler. Sadece bu sitede VR destekli videolar 38 milyondan fazla izlenmiştir. Üstelik, sitede VR teknolojilerine destek veren yaklaşık 2 bin filmin bulunduğu bildirildi. Yetkililer, 2017 yılında VR gözlüklerle bu tip filmlerin izlenme rakamlarında artışlar beklediklerini de ilave ettiler.

İşte 2016 yılında VR gözlükler ile en çok yetişkin videoları izlenen 10 ülke:
1. Çin
2. Tayland
3. Hong Kong
4.Filippin
5.Norveç
6. Finlandiya
7. Brezilya
8. Vietnam
9. Mısır
10. Şili

Teknoloji ile ilgili diğer yazılarımızı okumak istermisiniz. 

Bir Cevap Yazın