Youtubedeki yenilikler neledir

Youtubedeki yenilikler neledir. 1 Youtube, Super Chat özelliği ile yeni gelir kapısı açıyor. 2 Youtube Go yayınlandı.

1 Youtube, Super Chat özelliği ile yeni gelir kapısı açıyor

Youtubedeki yenilikler Youtube, Super Chat özelliği ile yeni gelir kapısı açıyor
Youtubedeki yenilikler. Youtube, Super Chat özelliği ile yeni gelir kapısı açıyor

Dünyanın en popüler video sitesi Youtube, profesyonel yayıncıları ve onların dikkatini çekmek isteyen izleyicilerini sevindirecek yeni bir özelliğini sunmaya hazırlanıyor.

Super Chat adlı bu özellik ile izleyiciler belirli ücret karşılığında görüşlerini öne çıkarabilir bilecekler.

Super Chat özelliği aslında Twitchin Cheering adı ile uygulanan veya ilan sitelerinde gördüğümüz açıklama / başlık açığa özelliğinin bir benzeridir. Yani Super Chat özelliğini kullanan kullanıcılar, açıklamalarını sohbet akımında güçlendirecek veya farklı bir şekilde değer katacaklar. Örneğin, möhkemlendirme üstünlüğünden kullanan kullanıcıların yorumu 5 saate kadar üst sırada yer alacak. O yüzden bu özellikten yararlanan kullanıcıların, tuttuğu Youtube dühasına cevap almak şansı da artmış olacak.

Youtube, bu özelliği şimdilik

ihascupquake , Great Library (buzzbean11) ve Aleks Wassabi gibi birkaç Youtuber ile test etmeye başladığını bildirir, ama ay sonunda 20 farklı ülkeden yayıncılar ve 40 farklı ülkeden seyircilerin bu özelliği kullanabileceğini de ekledi.

Creator Hub , On the Rise , Youtube Community gibi özelliklerle profesyonel yayıncıları populyarlaşdırmağa çalışan Youtube, Super Chat ile yayıncılar gelir nailiyyetini de artıracaktır. Tabii ki, izleyicilerin bu özellikten ne kadar yararlanacağı belirsizdir. Bu özelliğin kötüye kullanımı da işin farklı bir tarafıdır.

Öte yandan, Youtube, Super Chat özelliği ile birlikte Fan Funding API nin yerini alacak gerçek zamanlı bilgi çekmek API sini de yayınlanan yaptırdığını söyledi.

2 Youtube Go yayınlandı / Youtubedeki yenilikler

Youtubedeki yenilikler Youtube Go
Youtubedeki yenilikler

Youtube Go yayınlandı İnternetsiz Youtube dönemi başladı

Youtube, Facebook Lite gibi daha düşük boyutlardaki, interneti olmayan ya da çok yavaş olan kullanıcılar için geliştirdiği Youtube Go-nu sundu.

Artık sosyal platformlara internetli bölgeler yetersiz kalıyor. Daha fazla kullanıcı ve daha çok kullanılan edilebilme oranı hedef seçen platformlar, internetsiz de kullanılabilir bilinme seçeneklerini hazırlıyorlar.
Son olarak Youtube, Youtube Go adlı yeni uygulamasını yayınladı. 10mb dosya boyutuna sahip olan bu uygulama, daha çok Hindistan gibi Asya ülkelerinde veya Afrika ülkelerinde kullanım için geliştirilmiştir.

Bu uygulama ile kullanıcılar, iyi internet bağlantısı olan yerlerde videoları yükleyip, interneti çok yavaş veya olmayan yerlerde seyir edecekler.

Ayrıca Youtube go- da kullanıcılar, düşük internet bağlantısında, videoların “süper düşük görüntü kalitesi” ile karelerin görüntülenmesini izliyorlar.
Uygulama aynı zamanda bir videonun ne kadar gösterici sarf ettiğine dair ayrıntılı bilgi veriyor

Bir Cevap Yazın