Apple kablosuz şarj

Apple kablosuz şarj

Apple kablosuz şarj
Apple kablosuz şarj; üretiminde tek ortaklığında yetinmeyecek! Apple’ın bu yıl içinde piyasaya satışa çıkaracağı beklenen iPhone 8, kablosuz şarj alanında devrim yapmak niyetinde.

Apple kablosuz şarj; üretiminde tek ortaklığında yetinmeyecek!

Apple’ın bu yıl içinde piyasaya satışa çıkaracağı beklenen iPhone 8, kablosuz şarj alanında devrim yapmak niyetinde.

2011 yılından beri Apple tarafından yapılan ve her biri kendi cihazlarına olmakla endüktif şarj çözümleri uygulamak için gerçekleştirdiği birden çok patent başvurusu, araştırma şirketinin en önemli ayağını oluşturuyor.

Apple’ın  iPhone 8 -de iç kablosuz şarj teknolojisi kullanacağı gerçeği daha da ileri gidiyor. Apple tamamen camlı tasarıma geçeceği için birden fazla şirketle çalışmak zorunda kalacak. Lite-on , camlı yapıya çalışırken, Energous  ise metalik gövdeye destek verecek. iPhone 8’in geriye kalan malzemelerin paslanmaz çelik olacağını ve neredeyse hiç plastikten kullanılmayacağını vurgulamakta fayda var.

Araştırma, Apple’ın sadece Energous ile bir ortaklığa sahip olmadığını vurguluyor; Apple’ın bu ortaklığı, yeni kablosuz şarj üretimi hakkında daha fazla araştırma yapmak için kullandığını belirtir.

Endüktif kablosuz şarj sisteminde, telefonda ve kablosuz şarj cihazında manyetik bir cihaz bulundurmak gerekir. Olumsuz taraflarına rağmen piyasadaki en popüler kablosuz şarj cihazıdır. Çünkü fiyat ve performans oranı yüksektir. Apple, Apple Watch -da bu avantajdan faydalanıyor. Lite-On-u da yanına alan dev teknoloji şirketi yeni flagmanın çok daha verimli şarj sistemi geliştirmeyi planlıyor.

Teknoloji ile ilgi diğer makaleleri okumaya ne dersiniz.

Bir Cevap Yazın