LG G6 nın tüm özellikleri

LG G6 nın tüm özellikleri

LG G6 nın tüm özellikleri
LGG6 nın tüm özellikleri LGG6 nın tüm özellikleri;Barcelona’da “LGG6” resmen tüm özellikleri ile tanıtıldı.

LG G6 nın tüm özellikleri;Barcelona’da resmen tüm özellikleri ile tanıtıldı.

“LG G5” ile piyasaya yenilik getiren Kore devi, şu anda gerçekleşen tanıtımda kendisinin nöbveti amiral gemisi model akıllı telefon “LG G6” nı sundu. Fakat bu kez sunulan model selefinden büyük ölçüde farklıdır. “MWC” de sunulan yeni “G6” tasarım, ekran boyutu ve teknik göstergeler ile dikkatleri kendi üzerine çekiyor.

Tasarım açısından “G5” den farklı model, metal çerçeveye sahip.Beyaz, siyah, paltiniyum olmak üzere 3 renk seçiminde sunulan modelinin tasarımında en göze batan bölüm modelin “IP68″sertifikası ile suya ve toza dayanıklı olmasıdır. Öyleki, model 30dakika boyunca 1.5 metre derinlikte suya dayanıklıdır. Telefonun arka kısmında 2 kamera ve kameraların arasında 2 LED flash var.

Aşağıda ise geleneksel kilit düğmesi parmak izi sensörü ile birlikte yerini aldı. Model aynı zamanda “USB type C” ve “3.5 mm” kulaklık girişine sahip.

5.7 inc  ekranda Koreli uzmanlar yeni teknolojiden de kullanmışlardır. “FullVision” ekran teknolojisine sahip ekran 18: 9 görüntü formatına sahip. (2882×1440) Ekran güvenliği ise her zaman olduğu gibi, “Corning Gorilla Glass 5” tarafından korunmaktadır.

4 GB RAM belleğine sahip olan cihazda grafik oynatıcı olarak “Adreno 530” dan kullanılmıştır. 32GB ve 64GB giriş bellek seçenekleri ile satışa çıkan telefonun “microSD” desteği mevcuttur. “LG G6” 4 çekirdekten oluşan “Snapdragon 821” işlemcisinden güç alıyor. 2 nükleer 2.35 GHz , diğer 2 çekirdek ise 1.6 Ghz hıza sahiptir.

13 MP değerinde iki arka kameraya sahip olan “LG G6”, 5 MP lik 100 derece fotoğraf çekebilen selfie kamerasına sahip. Arka kameraların her biri F / 1.8 diafrqamaya sahiptir ve 160 derece fotoğraf çekebiliyor. Geleneğe sadık kalarak LG bu modelde de lazer avtofokus teknolojileri kullanıyor. 3300 mAh pil ömrü olan cihaz aynı zamanda hızla enerji depolama teknolojisini de içeriyor.

“LG G6” ile birlikte kullanıcılara  200 dolarlık  “Play Store” indirimi de sunulacak. “Android 7.0” işletim sistemi ile gelen “LG G6” da uzmanlar yeni araüzden kullanmışlardır. Öyle ki, bu kez “LG G6” da tekminleşdirilmiş “UX 6.0” araüzü kullanılmıştır. Aynı zamanda İngilizce ve Almanca dillerini destekleyen “Google Asistan” deteyi de mevcuttur.

Teknoloji ile ilgili diğer yazılarımızı okumak istermisiniz

Bir Cevap Yazın