Deepcoder yazılımı

Deepcoder yazılımı

Deepcoder yazılımı

Deepcoder yazılımı
Deepcoder yazılımı

Deepcoder yazılımı.Microsoft” un yeni teknolojisi, programcıları, işsiz bırakabilir.Microsoft” şirketi, Cambridge Üniversitesi ile birlikte DeepCoder adlı yazılım üzerinde çalışıyor.

Söz konusu teknolojide olan yapay zeka, hazırlanan yazılım tanımı ile çalışabiliyor ve artık bilinen işlek kod setrleri ile büyük veritabanında gerekli kodu bulabiliyor. DeepCoder sanki bilimsel fantatik kitaplardan çıkmış teknolojiye benzer. DeepCoder, büyük veri tabanından gerekli işlek kodları çıkartarak birkaç saniye içinde kendisinin gerekli çalışma algoritmasını kuruyor. ” Program kodunun yazılmasının otomasyon teknolojisi çok inanılmazdır. Bu, kod hazırlanması için harcanan büyük bir gücün ortadan kaldırılması demektir. Bu tür sistem, her insandan daha kaliteli iş sunacak. Buna ek olarak, daha önce yaratılması mümkün olmayan sistemlerin kurulması da mümkün olacak ” – diye Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü kaydetti. DeepCoder, hangi esas kodun çalışıp çalışmadığını belirlemek becerisine sahiptir.

Söz konusu teknoloji, işlek yazılım birkaç saniye içinde yaratır. Diğer eskimiş sistemler ise buna birkaç dakika zaman harcamak. Öyle ki, eski sistemler her bir kod birleşmesini, çalışacağı zamana kadar kontrol eder. Böylece ” Microsoft ” un yeni teknolojisi daha akıllı platform olarak görülüyor. Ancak programcılar henüz rahat olabilirler. Program teminatlarının hazırlanmasının tamamen otomasyon sistemi hakkında konuşmak henüz erken. Son testlerde DeepCoder, 5 setrlik kod hazırlanması meselesinden başarıyla geçmiştir. Fakat yapay zeka ve nöron ağlarının gelişme hızını dikkate alırsak, o zaman bu tür teknolojinin artık işlek durumunu biz birkaç yıldan sonra elde edebiliriz. Hatta öyle bir zaman gelecek ki, sıradan kullanıcı, bilgisayara istediği uygulamanın tasvirini verecek ve bilgisayar birkaç saniye içinde hazır arayüzlü uygulamanın birkaç versiyonunu sunacak

 

Bir Cevap Yazın