Gelecekte insanlar nasıl olacak

Gelecekte insanlar nasıl olacak

Gelecekte insanlar nasıl olacak

Gelecekte insanlar nasıl olacak
Gelecekte insanlar nasıl olacak

Gelecekte insanlar nasıl olacak ; Elon Musk, Gelecekte insanlar nasıl olacak hakkında teorisini  söylediBir süreliğine kendi projelerinden dincelen Elon Musk, Dubai’de düzenlenen World Government Summit etkinliğinde katıldı.

Bu tedbirde Elon Musk , insanlığın geleceği hakkında görüşlerini söyledi. ” Tesla ” ve “SpaceX ” gibi şirketlerin rehberi olan Elon Musk-ın göre insanlığın tek çıkış yolu kibernetik evrimdir . Eğer insanlar biyolojik ve dijital zekayı birleşdirmeseler o zaman onlar, teknolojinin hüküm süreceği dünyada gereksiz canlılar olmak riskindedirler. Her şey insan beyni ile onun dijital versiyonu arasındaki veri iletimini dayanıyor. Bilgisayarlar saniyede trilyon bit veri aktarım yeteneğine sahiptirler. Biz insanlar ise smartfonlarda basit metin yazmak ile saniyede 10 bit-le yetinmek oluyoruz. Hızlı neyrokompüter arayüzleri, insan ile yapay zekanın birleşmesinde önemli adım olacaklar.

Gelecekte en zeki insandan çok akıllıca olacaktır yapay zeka olacak. İşte o anda biz büyük tehlükeö ile karşı karşıya kalabiliriz. ” Eğer bilgisayarlara karşı mücadele bilmiyorsan en iyi çıkış yolu onlardan biri olmaktır ” – diye Elon Musk kaydetti. İnsanlar kendi vücutlarını tekmilleşdirerek kiborqlara dönüşümlü olacaklar. Hele geçen yıl Elon Musk bildirmişti ki, biz insanlar artık bir anlamda kiborqlarıq. Öyle ki, biz hammimiz elektronik kimliğe sahibiz. Elektronik kimliğimizin ise belli bir bölümü, kullandığımız elektronik posta adreslerinde, sosyal ağlarda ve internette kullandığımız her şeyde mevcuttur. Günümüzde küçük bir cihaz ile istenilen malumatı elde etmek ve dünyanın herhangi bir noktasında olan insan ile ilişki kurmak olur.

Teknoloji ile ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz

Bir Cevap Yazın