3 kişilik satranç oyunu

3 kişilik satranç oyunu

3 kişilik satranç oyunu

3 kişilik satranç oyunu
3 kişilik satranç oyunu; Birçok insan eski Hindistan’da ortaya çıkmış ve günümüze kadar gelip çıkmış satranç oyunu hakkında bilgi sahibidir

3 kişilik satranç oyunu; Birçok insan eski Hindistan’da ortaya çıkmış ve günümüze kadar gelip çıkmış satranç oyunu hakkında bilgi sahibidir. Yüksek düşünme yeteneği gerektiren bu oyun dünyanın en popüler oyunlarından biridir. Eğer kendinizi bu oyunda “usta” düşünüyorsanız bir de oyunun 3 kişiyle oynanan türünü kontrol edin. Bu sizin için hem yeni, hem de daha zor oyun deneyimi olacaktır. 

3 kişilik satranç oyunu 6 taraflı tahta üzerinde oynanır. Tahta üzerinde 96 hane vardır. Yürüyüşler aynı ile 2 kişilik satrançtaki gibidir. Tek fark ise gidişlerin dikdörtgen şekilde değil, eğri formda olmasıdır.

Bu oyun hakkında ilk akla gelen soru ise oyunun nasıl bitmesi. Normal satrançta oyunun bitmesi için oyunculardan birinin diğerini mat etmesi gerekir. 3 kişilik satrançta ise çok oyuncu tarafından kabul edilmiş düzene göre mat yapan oyuncu 1, mat olan oyuncu son, diğer oyuncu ise 2. olur.

Oyundaki diğer sorun ise hangi rakip ile mücadele yapacağınız, çünkü her bir oyuncu diğer 2 oyuncudan kendisini savunmalıdır. Ayrıca her gidişte diğer 2 oyuncunun size karşı ve kendi aralarındaki stratejiye da dikkat etmelisiniz.

İlshat Tagiev adlı ünlü 3 kişilik satranç oyuncusu 21. yüzyılın başlarında tarafsızlık kuralını ortaya çıkardı. Bu şekilde herkes kendine rakip bildiği oyuncu tarafından saldırıya maruz kalırsa ona karşı saldırıyla cevap verebilir ve böylece diğer oyuncuya ekstra dikkat ayırmaya gerek kalmıyor.

Eğer oyun dikkatinizi çekdise buradan online oynayabilirsiniz.

Merhaba dostum umarım makalemizi begenmişsindir.Teknoloji haberleri alanındaki yazılarımız okumanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın