Kadınları depresyondan çıkaran garip yollar

Kadınları depresyondan çıkaran garip yollar

Kadınları depresyondan çıkaran garip yollar.

Kadınları depresyondan çıkaran garip yollar
Kadınları depresyondan çıkaran garip yollar

Kadınları depresyondan çıkaran garip yollar ; Kadınlar erkeklere oranla 2 kat daha az depresyona düş e bilirler. Bun u araştırmalar da gösteriyor. Sebebi ise odur ki, kadınların kendilerine ihtiyacı fazladır, aynı zamanda çevrelerinden  sürekli dikkat, özen umarlar. İstedikleri dikkati görməyəndə ise kolayca depresyona düşüyorlar. 

Yapılan sorğulardan da böyle belli oluyor ki, bu tür durumlarda kadınların bazıları dış görüntülerinde değişiklik yapıyor, hatta ihtiyaç olmadığı halde güzellik salonlarına gidip ya saçlarını kestirip-boyuyorlar, alışverişe çıkıyorlar, çok yiyorlar, ya da ki, seyahate çıkıyorlar. Böylece kendilerini motive etmeye çalışırlar. Tabii ki, sorundan bu tür çıkış yolu bulmak pek başarılı olmuyor.

Örneğin, çok yemek beklendiği gibi kadınlara mutluluk değil, daha çok aşırı kilo, yorgunluk getirir. Oysa, daha önce klasik depresyonda daha çok iştah azalır, tartıda aşırı kilo kaybı gözlem olunardu.

Ama bugün modern depresyonun en büyük belalarından biri iştahanın patolojik şekilde artması, kilo alma ve obezite. Kadınlar sanki tüm depresyon açıklarını, öfkelerini yemekle gidermeye çalışırlar. Ya da aşırı savurganlık sonradan kadınlara başka sosyal sorunlar yaratır ve sair.

Kadınları depresyondan çıkış yolları bulması onların insani de yerlerinden ve maddi durumlarından çok bağlıdır: “Tabii ki, insanın maddi durumu iyiyse, o, daha çok alışverişe tercih edecektir. Gerçekten de insan alışveriş yapıp, əyninə yeni kıyafetler giyerken kendisini tamamen farklı bir şekilde hissediyor. Eğer sıradan bir geyimdəsiniz ve tatsız bir olay baş vermişse, ister istemez morali düzeltmek çok zor olur. bu nedenle, bu tür durumlarda çoğu kadınların alışveriş yapması normal bir durumdur. Bazı kadınlar ise spora gidiyor, tabii ki, bu da maddi imkandan bağlıdır. Diğerleri ise başka tür tepki gösteriyor, arkadaş ile görüşüp, dedikodu yapıyorlar, bazılarının ise genellikle, biriyle konuşmaya morali olmuyor. Yaşadığı stresle mücadele için diğer yöntemlere el atıyor. Örneğin, saçını kestiriyor, ya da ki, rengini değiştirir. Böylece aynaya bakınca kendisinde değişiklik , yenilik görüyor ve bu, ona stresten çıkmaya yardım eder

 

 

Bir Cevap Yazın