Telefonunuzda virüs olmasının 6 belirtisi

Telefonunuzda virüs olmasının 6 belirtisi

Telefonunuzda virüs olmasının 6 belirtisi

Telefonunuzda virüs olmasının 6 belirtisi
Telefonunuzda virüs olmasının 6 belirtisi

Telefonunuzda virüs olmasının 6 belirtisi ; Günümüzde akıllı telefonlar çoğu insanlar tarafından kullanılır ve bu noktada onların güvenliği ön plana çıkıyor.

Gün boyunca milyarlarca insan bir birileri ile telefon aracılığı ile iletişim kurar, internette geçiriyor.cep telefonları kişisel fotoğraf, video, ayrıca internetten kullanırken kullandığımız şifreler, banka kartları bilgilerini başkasının bilmeni istemiyoruz. Fakat bu bilgileri çalmaya hizmet eden çok sayıda virüs var. Bu virüsler sadece bilgisayarlarda değil cep telefonlarında da yeterince tehlikelidir. Aşağıdaki belirtiler telefonunuzda  virüs olmanı işaret edebilir.

1. Batareya problemi

Bataryanız sıkça isinirsa, bu telefonunuz için tehlikelidir. Güneşin altında kalan veya hayli kullanıldığında pilin ısıması normaldir. Fakat normal durumda pil isinirsa, bu virüs belirtisi olabilir.

2. Yüksek trafik kullanımı

Virüsler verilerini yaymak için internette geçiriyor. Elbette birçok uygulama yüksek trafikten kullanır, ancak bu uygulamaların çalışmadığı zaman telefonunuz yüksek trafikten kullanıyorsa bu da virüs belirtisi olabilir.

3. İstenmeyen reklam ve uygulamalar

Bu tip reklam ve uygulamalar trojan virüslü olur ve onları şartı şekilde Truva Atı adlandırırlar. Bu atın tarihçesini herhalde biliyorsunuz. Böyle uygulamalar kullanıldığı zaman trojan virüsü devreye girer ve bilgilerinizi oğurluyur. Antiviruslar kullanmayı öneriyoruz.

4.Performans problemleri

Performans sorunları sadece cihazın yıpranması ilgilendiren olmayabilir. Virüsler smartfonların performansını ciddi şəkildəə zedeliyor. HummingBad isimli bir trojan virüsü 10 milyon akıllı telefon kullanıcısını kendi kurbanına çevirmişti. Cihazınız önceki kadar hızlı çalışmıyorsa, antivirusla skan elemeyi öneriyoruz.

5.Garip ve bilinmeyen yazılar

Bu yazılar bir virüsün işareti olabilir. Şüpheli SMS, yazı ve kodlar görürseniz, buna önemsiz etmeyin. Ayrıca, herhangi dostunuz size garip mail, mesaj atıyorsa mutlaka sosyal ağlardaki hesaplarınızı kontrol edin. Böyle mesajların arkadaşlarınıza göndərilmədiyindən emin olun ve şüpheli linkleri açmayın.

6.Görünüşü değişen siteler

Bu yöntem oldukça yaygındır. Şüpheli siteler ve linklere yanlışlıkla tıklaya size çok büyük hasar verebilir. Telefonunuzda virüs varsa, internette olduğunuz zaman virüs sizi başka sitelere yönlendirebilirsiniz ve sizi tuzağa düşürebilir. Dikkatli olun!

Teknoloji haberleri kategorimizden diğer teknoloji ürünlerinin tanıtımlarını görmek istermisiniz.

 

Bir Cevap Yazın