Hamilelikte sporun 9 faydası

Hamilelikte sporun 9 faydası

Hamilelikte sporun 9 faydası

Hamilelikte sporun 9 faydası
Hamilelikte sporun 9 faydası

Hamilelikte sporun 9 faydası; hamilelikde spor yapmanın bir cok faydası var. Saglıklı kilo almak için bebegi saglıklı dünyaya getirmek için vb bir cok madde aşşagıda sıraladık

    1. haftadan itibaren karın büyümeye başlar ve bel nahiyenizde ağrılar artıyor. Bu ağrıların azalmasının önüne geçmek için sürekli olarak spor yapmak ve normal beslenmek gerekir.
  1. Yapılan aramaların sonucuna göre spor yapmayan hamile kadınlar spor hareketleri yapan gebelere oranla 7 kilo daha fazla kilo alıyorlar.
  2. Spor sonucu karın bölgesinde bulunan kaslar güçlenir ve doğum anında annelerin rahat doğum yapmalarına neden olur.
  3. Gebeliğin 28-40-cı haftalarında çoğu zaman bebeğin ölüm riski olur ve buna neden hamilelikte şeker riskidir. Ancak spor yapan annelerin% 27 i bu riskten uzak durur.
  4. Hamile lik süresi boyunca östrojen hormonunun artması sebebiyle kabızlık ve bununla bağlantılı olarak gelişen hemoroid oluşur. Sürekli olarak yapılan spor hareketleri ve sıvı alımı bu şikayetlerin büyük bir kısmını ortadan kaldırır.
  5. Hamile lik zamanı kadınların büyük çoğunluğu hassaslaşır ve sıradan bir olay sonucunda ağlıyorlar. Spor hamile kadınların pisikoloji lerine iyi gelir. Gün boyunca kendilerini zinde hissederler.
  6. Gebeliğin son aylarında kadınların ayak ve ellerinde şişlikler oluşur. Bu şişkinliklerin önüne sürekli spor hareketleri alacak. 8. Gebeliğin son aylarında şişkinliklerle eşit uykusuzluklar da başlıyor ve sürekli olarak yapılan spor hareketleri ile uykusuzluğa son verebilirsiniz.
  7. Hamilelik sürecinde kadınlar kendilerinden bağımsız kilo alırlar ve bu aldıkları kilo onları mutsuz hissettiriyor. Spor hareketleri ile aşırı kilo almayı önleyebilirsiniz. Hangi Tür Eylemler? İlk olarak gebelikten önce spor yapan hanımları ve etmeyen eşleri iki gruba bölelim. Gebelikten önce spor yapan bayanlar hamilelikte risk olmadığı takdirde önceki gibi spora devam edebilirler. Ancak gebelikten önce sporla uğraşmayan, başlayan hamilelik süresince spor yapmak isteyen hanımlar ise gezi , yüzmek, hamilelik pilatesi ve yoga ile meşgul olabilirler. Bu saydıklarımız mutlaka uzman gözetiminde yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın