Beyine bilgi ve beceriler yüklemenin yöntemi

Beyine bilgi ve beceriler yüklemenin yöntemi

Beyine bilgi ve beceriler yüklemenin yöntemi

Bilim adamları “Beyine bilgi ve beceriler yüklemenin” yöntemini bulmuşlardır ; Tıpkı “The Matrix” filminde olduğu gibi bilgileri direkt olarak beyninize enjekte, uykuya dalmak kadar kolay olacaktır. En azından bilim adamları yakın zamanda böyle olacağına inanırlar. Araştırmacılar, bilgileri doğrudan her herhangi bir kişinin beynine gönderebilir bilen ve onları “Hayatı taklit eden sanatla” karşılaştırarak daha az zaman içinde yeni beceriler kazandıran bir simulyator yarattıklarını iddia ediyorlar.

Beyine bilgi ve beceriler yüklemenin yöntemi
Beyine bilgi ve beceriler yüklemenin yöntemi

Onlar bunun Matrix tarzı nı öyrenmeyi gerçekleştiren karmaşık programın gelişiminde ilk adım olduğuna inanırlar. “Neo-noir” e lmi kurgu klassikasına baş kahraman olan Neo , savaş sanatının doğrudan beynine verilmesinden sonra, Kung fun yu birkaç saniye içinde öğrenir.

Merkezi, Kaliforniya’da bulunan “HRL Laboratories” araştırmacıları öğrenme yeteneğini güçlendirmenin bir yöntemini bulduklarını, ama Hollywood filmlerindekinden farklı olarak bunun daha küçük sıkalada mümkün olabileceğini belirtiyor.

Onlar, eğitimli bir pilotun beynindeki elektrik sinyallerini detaylı şekilde incelediler ve daha sonra, verileri gerçek bir uçuş simulyatorunda deneyimsiz pilota aktardırlar. “Human Neuroscience Frontiers” adlı dergide yayınlanan makalede, elektrot yerleştirilmiş baş kapakları aracılığıyla beyin simülasyon etkilenen subyektlerde pilotluk becerilerinin geliştiği ve sonucun plasebo grubundakilerle kıyasla % 33 daha iyi olduğu belirtiliyor.

“Sistemimiz kendi türünün ilk örneklerindendir. Bu bir beyin simülasyonu sistemidir” diye Dr. Matthew Phillips söyledi. O, aynı zamanda bu yöntemin dil öğrenme, sürüş öğrenme, sınava hazırlanmak gibi belirli süreçleri kolaylaştıracağına inandığını söyledi.

“Bilimsel kurgu gibi görünüyor, ama sistemimizi geliştirmek için büyük bilimsel temeller var. Yeni bir şeyler öğrenirken, beynimiz fiziksel olarak değişir. Bağlantılar” neyroplastika “denilen süreçle oluşur ve güçlenir. Sistemimizin yaptıklarını, öğrenirken beynimizin belirli bölümlerindeki değişiklikleri hedefe almaktır. Bu yöntem aslında oldukça eski yöntemdir. eski Mısırlılar 4000 yıl önce ağrıları azaltmak veya onları tetiklemek için elektrikli balıklardan kullanıyorlardı. Bunu beyninize uygulama ettikten sonra sizin beyniniz benim beynimden daha farklı olacak. Beyin simülasyonu öyrenmeni kolaylaştırmak için en etkili yöntemlerden biri olacak. “

Bir Cevap Yazın