Sevgi ilişkisini tahrip eden hatalar

İlişkiyi tahrip eden hatalar

İlişkiyi tahrip eden hatalar

İlişkiyi tahrip eden hatalar ; Bazı söz ve davranışlar siz farkında olmadan ilişkinizin “katili” olabilir. Bu hataları yapmazsanız, münasibetinizi yok olmaktan kurtarabilir. ; Bazı söz ve davranışlar siz farkında olmadan ilişkinizin “katili” olabilir. Bu hataları yapmazsanız, münasibetinizi yok olmaktan kurtarabilir.


Eleştiri bombası
 . “Zaten bir gün bile olsun beni dinlemedin, hep çığırır. Beceriksizim. Beni üzmekten zevk alıyorsun? “Gibi eleştiriler kalb kırmaktan başka işe yaramıyor. Bunun yerine “Beni çok üzdün, kalbimi kırdın” gibi ifadeler duygusal mesaj vererek lişkinize olumlu yansıyacak.

İlişkiyi tahrip eden hatalar
İlişkiyi tahrip eden hatalar

Damga vuran cümeleler . “Hiç deyişmezmiş.Bir gün de olsa iyi tarafını göre bilmeyecem? “Gibi ifadeler sevgilinize damga vurmaktan başka bir şey değildir. Madem ki, o, dediğiniz gibi yıllardır değişmiyor, bez sizin haliniz nedir? Yani siz ne zaman deyişmisiz? Kendinizi değiştirmeye başlayın.

Haklı olmak sorunu . En acımasız hal haklı olmak sorunudur. Kendini hep haklı görüp karşısındakini haksız duruma düşürmek çifti mahveden en travmatik sorunlardan biridir. Sorun ne olursa olsun, arada “ben nerede hata yaptım?”, – Diye düşünün.

Her zaman onu suçlamak . İlişkinin yükünü hep karşı tarafa yüklemek onu sinirli ve gergin yapabilir. Bu yüzden işleri ortak payda gelerek çözmeye çalışın.

Psikolog gibi davranmak . Münasebeti uçurumdan aşağı yuvar- önemli nedenlerden biri de her şeyi biliyormuş gibi göstermektir. Ne kadar tecrübeli olursuz olun bakımından her şeyi biliyormuş gibi davranmayın.

 

Bir Cevap Yazın