Evlendikten sonra neden kilo alırız

Evlendikten sonra neden kilo alırız

Evlendikten sonra neden kilo alırız

Evlendikten sonra neden kilo alırızYeni evlenen kişiler uzun süre “kilo almışşsın” sözü buradan gelir. Evlilikten sonraki rahatlık, stresin yokluğu, yeni başlayan hayat ve sevdiğin insanla olmanın mutluluğu psikolojiyi rahatlatır ve hiç kendin farkında olmadan sürekli yemek yiyorsun. 

Evli çiftler evli olmayanlara oranda evde daha çok zaman geçiriler ve daha fazla televizyon karşızında otururlar. Neticede de televizyona bakarak bir şeyler yiyorlar. Aynı zamanda da evlilik sonrası yapılan balayı da kilonun artmasına yol çıkarır.

Evlendikten sonra neden kilo alırız
Evlendikten sonra neden kilo alırız

Evlilikten sonra hem de hayat arkadaşınla senin şerefine amca, hala evinde partiler verilir.Akrabaların biri geliyor, diğeri misafir çağırır ve sonuçta yenen lezzetli yemekler kilo alma ile sonuçlanır. Bazen ise yeni evliliklerde kızın yemek bişire bilmemesi de kilonun artmasına neden olur. Öyle ki, kayınvalide evinden kenarda “kendi elim, kendi başım” ilkesi ile yaşayan çiftler yemek bişire bilmeyende yerine fast food yerler. Bu besinler ise oldukça kalorili ve zararlıdır.

Bazı durumdada eşiniz yemek yapmayı cok iyi biliyordur ve akşam evde tv başında yediğin aburcuburda yediğin güzel yemekleri sindiremeyip dahada abur cubur yemek kilo almanıza sebep oluyor.Acıkcası bende öyle oldu.

Peki bu getireceği önlemek için neler yapılabilir? 
Akşam yemeklerindeki fast food et veya balık gibi fast foodlardan vazgeçmeliyiz. TV seyrederken yenen yiyecekleri azaltmalı veya yağsız, tuzsuz 1 bardak mısır partladılmışı yenebilir. Aile, akraba yemeklerinden sonra hayat arkadaşınla 45 dakikalık yürüme mutlaktır. Ayrıca kendisine bakmayı ve fit görünmeyi de unutma. Evlilikten yıllar bile geçse de her gün hayat arkadaşın sana yeniden aşık olmalıdır.

Evlendikten sonra Akşam işden eve geldiğimde eşimin hazırladıgı lezzetli yemeklerden sonra tv başında sizlerle myansiklopedi sitemin makalelerini düzenleme ve paylaşma işimi yapıyorum. Yani akşamları cerez tv faslı yaparken wep sitemle ugraştıgım için cok oturup hızlı kilo almaya başladım. Umarım siz akşam cerez fazlınu herzaman yapmazsınız.

Bir Cevap Yazın