Sanal gerçeklik cihazlarını destekleyen güçlü dizüstü bilgisayarlar tanıtıldı

Sanal gerçeklik cihazlarını destekleyen bilgisayar

Sanal gerçeklik cihazlarını destekleyen güçlü dizüstü bilgisayar lar tanıtıldı

Sanal gerçeklik cihazlarını destekleyen güçlü dizüstü bilgisayarlar tanıtıldı
Sanal gerçeklik cihazlarını destekleyen bilgisayar

Sanal gerçeklik cihazlarını destekleyen bilgisayar ; Verimli bilgisayarları ile tanınan “Eurocom” şirketi yeni “Sky X9E3” nootbok unu sundu. 

“Oculus Rift” ve “HTC Vive” gibi sanal gerçeklik (VR) cihazları için hesaplama modülü kısmında kullanılması yeni noutbukun esas özelliğidir. Bunun için üretici dizüstü 8 GB lık videoyaddaşa sahip güçlü “Nvidia GeForce GTX” kartı.

“ICTnews” Elektronik Haber Servisi “dailycomm.ru” saytına istinaden yazıyor ki, dizüstü maksimum yapılandırma 4,2-4,5 QHs kadar takt frekanslı “Intel Core i7-7700K” ( “Kaby Lake” mimarisi) işlemcisi ile donatılmıştır. Kullanıcının isteğine bağlı olarak dizüstü bilgisayara “Windows 10”, “8.1” ve “7” işletim sistemi kurulabilir.
Aparat 3840×2160 piksel tarif boyutu ve 400 nit parlaklık göstericisine sahip 17,3 inçlik ekrana sahiptir. Veri depolama sistemi toplam kapasitesi 14 TB kadar olan sert gövdeli taşıyıcılar ve sert disklerden oluşabilir.
Mobil bilgisayar, ayrıca 64 GB lık ameli bellek, “USB 3.1 Type-C”, “HDMI 2.0”, “LAN” konnektörleri, parmak izi tarayıcısı, “WLAN” ve “Bluetooth” kablosuz iletişim üniteleri ile donatılmıştır. Kalınlığı 47,2 mm oluşturan cihaz ağırlığı 5,5 kg dır.

“Eurocom Sky X9E3” modelinin fiyatı 2500 dolar. Teknoloji haberleri kategorimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederim

Bir Cevap Yazın