Virüs yüklü akıllı telefonlar

Virüs yüklü akıllı telefonlar

Virüs yüklü akıllı telefonlar

Uzmanlar önceden virüs yüklü akıllı telefonlar keşfettiler.“Android” mobil işletim sistemi çoklu virüslere sahip mobil platform sahiptir ve bu gösterge üzere “iOS” ve “Windows” sistemlerini geride bıraktı. ” Google ” şirketi zararlı yazılımlara karşı mücadele ediyor, bu, hiç de kolay değildir. Uzmanlar yazılım sadece güvenilir kaynaklardan yükleme tavsiye ediyorlar.

 Bu virüsler mobil cihazlara önceden yüklenmiş halde,ne yapmalı? “Check Point” araştırma şirketi bile akıllı telefonlar keşfetti.

Virüs yüklü akıllı telefonlar
Virüs yüklü akıllı telefonlar

“ICTnews” Elektronik Haber Servisi’’, genellikle kullanıcılar kendileri zararlı yazılım icrasını aktivleşdirirler, ama bu kez uzmanlar virüslerin yayılması üzere başka yaklaşım keşfettiler. Uzmanlar 38 çeşitli “Android” sistemli cihazda önceden kurulmuş trojan programları keşfettiler. Söz konusu zararlı yazılım akıllı telefonlarda tam erişim ve kullanıcıları izleyebiliyor. “Samsung”, “LG”, “Xiaomi”, “Asus”, “Nexus”, “Oppo” ve “Lenovo” şirketlerinin modelleri tehlike zonasındadır, hem de adı geçen şirketlerin cihazlara trojan yazılım önceden yüklenir.

Hackerler şifreleri ve ücret bilgilerini ele geçirebilir, akıllı telefonlara istenilen programları yükleye bilirlerdi. Cihazlara önceden kurulmuş zarar verici yazılım aparatın bulunduğu yeri mesafeden izlemeye, kamerayı aktivleşdirmeye, pullu numaralara SMS göndermeye izin verir.

Uzmanların verilerine göre, virüsler son dağıtım aşamasında akıllı telefonlara yüklenir. Küçük mağazalardan akıllı alan veya internet üzerinden cihazlar seçen kullanıcılar daha çok risk almış olurlar.

Teknoloji haberleri kategorimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederim

Bir Cevap Yazın