Başarılı insanların hafta sonları nasıl geçiyor

Başarılı insanların hafta sonları nasıl geçiyor

Başarılı insanların hafta sonları nasıl geçiyor

Başarılı insanların hafta sonları nasıl geçiyor; hafta sonunu nasıl geçirmeyi planlıyorsunuz?

Spor yapmayı severim. Eğer hafta içi insanlar işlerinin çok oldugunu bahane ediyorlarsa, pazar günü bunu telafi etmek ve sporla uğraşmak bence iyi olur. Spor gereksiz düşüncelerden uzaklaşmak için en etkili araçtır.  

Başarılı insanların hafta sonları nasıl geçiyor

Aile ile (veya arkadaşlar) vakit geçirmek. Hafta boyunca sizi sadece iş görüşmeleri veyahut yaptıgınız işler sizi mutlaka sihnen ve bedenen yoruyordur.Dinlenme günlerini daha ilginç geçirmek istiyorsanız sinemaya bilet alın, arkadaşlarınızla veya ailenizle şehir dışına çıkın, deniz kenarında gezin veya masa tenisi oynayın. İhtiyacınız olan sizi mutlu ve huzurlu hissttirecek şeyi yapın.

Seyahat etmek. Yeni yerler, yeni insanlar ve benzersiz izlenimler. Güzel bir deneyim olacaktır sıkça hiç olmadığınız yerlere gidin. Nasıl derler, ruhunuzu seyahatlerle tedavi edin, pişman olmazsınız.

Sosyal ağlardan uzak durmak. Hafta içi yeterince teknoloji ile haşir neşir oluyoruz.Cep telefonu kapatın kafanızı dinleyin gelen bildirimler mailler mesajlar falan hafta sonu bunlarla yormayın kendinizi.Planladıgınız aktivitenize yönelin kendinizi rahat hissedin.

Düşünmek. Dinlenme günleri kendi nailiyyətləriniz, gelecek amaçlarınız düşünmek, sahip oldukları analiz etmek için en uygun zamandır. Burası ayrıca mezuniyyetlərinizin, alış verişlerinizin planlama vb. içerir.

Hobbilere ve garip eğlencelere vakit ayırmak. Bu el işi ve mutfak ile uğraşmak, kültürel aktiviteler olabilir. Tek şart sadece siz bu işlerden zevk alın.

Planlamak. İşleri planlamak insanı daha etkili kılar. Pazar günleri sonraki hafta için çalışmaları planlarsanız bu size haftaya daha amaçlı başlamaya yardımcı olacak.

 

 

Bir Cevap Yazın