Sakal traşı olmadan önce hazırlık

Sakal traşı olmadan önce hazırlık

Sakal traşı olmadan önce hazırlık

Sakal traşı olmadan önce hazırlık;Erkekler, bu yazıyı okuyarak, cildinize nasıl bakım yapmak gerektiğini  bileceksiniz.

Sakal traşı nasıl olunur;

Sıcak su yerine ılık su ile banyo yapın

Sakal traşı olmadan önce hazırlık

Soğuk havada sıcak banyonun yerini hiçbir şey veremez. Ama suyun sıcaklığını biraz azaltmak cildinizin kurumasını, kaşınmasının önler. Suyun sıcaklığı arttıkça ise cildinizdeki doğal yağlar azalır. 5 dakikadan fazla duş ve içeceğiniz makbul değildir.

Nemlendirin

Erkek cildi kadınlara oranla daha yağlıdır, ancak yine de cildinizin kırışmasını önlemek için günlük nemlendirici kullanın. Normal veya yağlı cilde sahip olan kişiler için hafif lasyon veya nemlendirici jel yeterlidir.

Yüzünüzü sabunla yıkamayın, yüz temizleyiciden kullanın.

Eğer yüz cildiniz hassas ise içeriğinde sülfat olmayan temizleyici kullanın. Eğer cildiniz yağlı ise içeriğinden limon, çay ağacı yağı içeren temizleyiciler kullanın. Normal sabunlar cildiniz için uygun değildir.

Yüzünüzü tıraş etmeden önce sakallarnızı yumuşaltın.

Sakal traşı olmadan önce kolayca tıraş etmeniz için sakalınızı önceden iyi nemlendirin. Bunun için en iyi zaman banyodan sonradır. Çünkü sakallar iyice yumuşamış ve nemlenmiş olur. Sakalınızı mümkün olduğu kadar tüylerin uzadığı yönde kesin.

Havluyu teninize çok sürmeden kurulayın.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra havlu ile yavaşça kurulayın, sürterek kurulanmak cildinizi aşırı kurumasına neden olur.

 

2 comments

  1. sakal traşı nasıl olunur,sakal traşı olmanın püf noktası,sakal traşı olmadan ne yapmak lazım, sakal traşı olurken nelere dikka etmek lazım, sakal traşı

  2. Sakal trası olmadan önce sakalınızı sıcak ve köpüklü fırça ile yumuşatmak gerekir 5 10 dk yumusattıktan sonra tras olmak yüzün tahriş olmasını engeller

Bir Cevap Yazın