program yükleme

tiaportal ile plc ye program yükleme nasıl yapılır

tiaportal ile plc ye program yükleme nasıl yapılır

Tiaportal ile plc ye program yükleme nasıl yapılır; Tiaportal programında program yüklemek için programın üst bölümünde   bu ikona tıklayarak pc ve plc arasında baglantı kabloları baglı ise program yükleme sayfasına yönlendirilecektir.

tiaportal ile plc ye program yükleme nasıl yapılır

Burada baglantı secenekleri ayarlandıktan sonra start search diyerek program yükleyecegimz plc yi bulmamızı saglayacagız.PLC buldugunda load kısmı aktif olur. Load tıkladıgımızda aşşagıdaki sayfa gelir.

tiaportal ile plc ye program yükleme sayfası

bu kısımdada load diyerek programı plc ye yüklemiş oluruz.Daha sonra programı pc den takip etmek ister isek online olmamız gerekli online olmak için ise daha önce ikonları tanıtırken bahsettiğim go online ikonu veya  gözlüklü ikona tıklayarak online izleme yapabiliriz.

Tiaportal programında similasyon nasıl yapılır

Tiaportal programında similasyon programını çalıştırmak için öncelikle  bu ikona programın üst kısmında tıklayarak similasyon programını aktif etmemiz gerekli.

Sol tarafdaki şekilde görüldüğü gibi bir sayfa cıkacaktır.Bu bölümde ınput, output vb degerleri aktif pasif etmek/ve izleme yapılabilir.Similasyon programı acıldıktan sonra yukarıdabahsettiğim program yükleme işlemleri sırasıyla tekrarlanır. Tek fark plc ye değilde similasyona yükleme yapılır. plc yerine plc sım secilir.

Bir Cevap Yazın